Paracetamol Filofarm x 20 tabletek

  • Paracetamol jest jednym z najpopularniejszych leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Filofarm w każdej tabletce zawiera 500mg substancji czynnej. Do stosowania powyżej 12. roku życia.
  • Paracetamol Filofarm x 20 tabletek
Producent: Filofarm
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,48 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol Filofarm:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Działanie Paracetamol Filofarm:

Lek do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia oraz przy gorączce związanej z grypą i przeziębieniem. Produkt leczniczy Paracetamol Filofarm zawiera 500mg paracetamolu w każdej tabletce. Jest to substancja czynna będąca pochodną fenacetyny, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie wykazuje jednak działania przeciwzapalnego. Warto podkreślić, że nie powoduje działań niepożądanych, które są charakterystyczne dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Paracetamol Filofarm wskazany do stosowania w leczeniu bólów o różnej etiologii (ból głowy, mięśni, zębów, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle), a także gorączki (w przebiegu grypy lub przeziębienia).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku nie spożywać alkoholu. Stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy skonsultować z lekarzem. Należy zachować szczególną ostrożność u osób z niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, u osób nadużywających alkoholu i osób głodzonych – istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia wątroby.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. Lek nie jest zalecany dla osób z zaburzeniami funkcji wątroby i nerek.

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane. W wyniku przedawkowania może dojść do ostrego uszkodzenia wątroby. U osób nadwrażliwych notowano następujące objawy niepożądane: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny oraz pojedyncze przypadki zaburzeń hematologicznych (trombocytopenia,agranulocytoza).

Dawkowanie tabletek Paracetamol Filofarm:

Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazówek lekarza. Przyjmować po posiłku. Dorośli: stosować 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek. Dzieci powyżej 12. roku życia: stosować 1 tabletkę 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki. Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4-godzinną przerwę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel