Paracetamol Farmina 50mg x 10 czopków

  • Paracetamol jest substancją czynną o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Farmina 50mg ma postać czopków. Taka forma podania paracetamolu jest rekomendowana przede wszystkim dla niemowląt poniżej 1 roku życia.
  • Paracetamol Farmina 50mg x 10 czopków
Producent: Farmina
Kod produktu: 2386
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,43 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol Farmina 50mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jeden czopek zawiera 50mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.

Działanie Paracetamol Farmina 50mg:

Czopki doodbytnicze Paracetamol Farmina 50mg to produkt leczniczy polecany dla niemowląt. Jeden czopek zawiera 50mg paracetamolu. Jest to substancja czynna, która wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. W przypadku niemowląt do pierwszego roku życia zalecane jest stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych w postaci czopków.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Paracetamol Farmina 50mg wskazany dla niemowląt do stosowania w leczeniu bólu i gorączki różnego pochodzenia np. podczas ząbkowania oraz po szczepieniach, a także w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku wystąpić mogą u niektórych działania niepożądane. Rzadko: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: zaburzenia krwi i układu chłonnego – zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej); zaburzenia wątroby i dróg żółciowych – upośledzenie czynności wątroby; zaburzenie nerek i dróg moczowych – upośledzenie czynności nerek.

Dawkowanie Paracetamol Farmina 50mg:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Aplikować doodbytniczo. Dawkowanie ustalane jest w przeliczeniu na masę ciała dziecka, zazwyczaj jednorazowo podaje się 10-15mg paracetamolu na kg masy ciała, przy czym maksymalna dawka wynosi 60mg paracetamolu na kg masy ciała na dobę. Niemowlęta poniżej 3. miesiąca życia (od 3,3kg-5kg) – wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, zwykle jeden czopek 3-4 razy na dobę. Niemowlęta od 3. miesiąca do 1. roku życia (6-10kg) – dwa czopki 3-4 razy na dobę. Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel