Voltaren Acti Forte x 20 tabletek

  • Substancją czynną produktu leczniczego jest niesteroidowy lek przeciwzapalny – diklofenak potasowy. Działa on przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek zalecany jest przede wszystkim w leczeniu bólów różnego rodzaju.
  • Voltaren Acti Forte x 20 tabletek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 15818
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,25 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Voltaren Acti Forte:

Substancja czynna: diklofenak potasowy. Jedna tabletka zawiera 25mg diklofenaku potasowego oraz substancje pomocnicze: rdzeń – wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, magnezu stearnian; otoczka – sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: żelaza tlenek, dwutlenek tytanu.

Działanie Voltaren Acti Forte:

Diklofenak potasowy, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także przeciwgorączkowo. Produkt leczniczy Voltaren Acti Forte wskazany jest między innymi przy bólach reumatycznych, bólach pleców, bólu zęba i bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto sprawdzi się w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Voltaren Acti Forte wskazany do stosowania w leczeniu bólu mięśni, bólów reumatycznych, bólu pleców (ostrego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej), bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania. Preparat można stosować również w leczeniu objawowym grypy i przeziębienia – bóle, gorączka, ból gardła.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sacharozę, co należy uwzględnić w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 14. roku życia. Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej występowały reakcje uczuleniowe po zastosowaniu leków takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Nie stosować w przypadku stwierdzonej choroby serca i/lub choroby naczyń mózgowych (po przebytym zawale serca, udarze, mini-udarze lub zatorze naczyń krwionośnych serca lub mózgu; po zabiegu udrożnienia lub pomostowania zamkniętych naczyń) oraz występującej (obecnie lub w przeszłości) choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować w przypadku występowania krwi w stolcu lub czarnego zabarwienia stolca. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży (w pierwszym i drugim trymestrze należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku). Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często – kołatanie serca, nagły i uciskający ból w klatce piersiowej; duszność, trudności w oddychaniu w pozycji leżącej, opuchnięcie stóp lub nóg. Rzadko lub bardzo rzadko – ostre bóle żołądka, krew w stolcu, smoliste stolce, krwawe wymioty, krwawa biegunka; reakcje alergiczne obejmujące obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, często z towarzyszącą wysypką skórną, zapaść; świszczący oddech i uczucie ciężkości w klatce piersiowej; nagły, ostry ból w klatce piersiowej, omdlenie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi; nagły i ostry ból głowy, sztywność karku, trudności w mówieniu, drgawki; zaczerwienienie skóry z pęcherzami, złuszczanie skóry, fioletowe zmiany na skórze, pęcherze na błonie śluzowej w jamie ustnej lub w obrębie oczu, zapalenie skóry z łuszczeniem skóry; obrzęk rąk, dłoni, nóg i stóp; jakiekolwiek zmiany w wyglądzie lub ilości moczu; zażółcenie skóry lub oczu; krwawienia, siniaki, wysoka gorączka lub przedłużający się ból gardła; zwiększona wrażliwość na światło. Stosowanie diklofenaku może w nieznacznym stopniu zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru. Inne działania niepożądane: często – ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia, niestrawność, zmniejszony apetyt; ból głowy, zawroty głowy; zaczerwienienie skóry; rzadko – senność; swędząca wysypka; bardzo rzadko – mała ilość białych i czerwonych krwinek; zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, opuchnięcie, zaczerwienienie i bolesność języka, zaburzenia smaku, skurcze w górnej części brzucha; swędzenie i zaczerwienienie skóry, wypadanie włosów; mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie; zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, zaburzenia słuchu; zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji.

Dawkowanie tabletek Voltaren Acti Forte:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź zgodnie z zaleceniami na ulotce. Dawka początkowa dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14. roku życia: jedna tabletka. W razie konieczności, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: trzy tabletki. Tabletki połykać w całości, popijać szklanką wody, przyjmować przed jedzeniem. Nie stosować dawek wyższych niż zalecane. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż: w leczeniu bólu – 5 dni, w leczeniu gorączki – 3 dni. W przypadku nasilania się objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel