Flurbifex 8,75mg x 16 pastylek do ssania

  • Pastylki do ssania do stosowania w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych oraz podrażnienia gardła. Produkt leczniczy Flurbifex 8,75mg jako substancję czynną zawiera flurbiprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny.
  • Flurbifex 8,75mg x  16 pastylek do ssania
Producent: Stada
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,96 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Flurbifex 8,75mg:

Substancja czynna: flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75mg flurbiprofenu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, makrogol 300, olejek eteryczny miętowy, lewomentol.

Działanie Flurbifex 8,75mg:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – flurbiprofen, który zawarty jest produkcie leczniczym Flurbifex 8,75mg to substancja czynna o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych. Lek ma postać pastylek do ssania, które stosuje się w przypadku dolegliwości gardła. Preparat działa łagodząco na ból, obrzęk oraz podrażnienia gardła.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Flurbifex 8,75mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu dolegliwości gardła, w tym trudności w przełykaniu, bólu i obrzęku. Można stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W przypadku kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz matek karmiących piersią należy omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera sacharozę i glukozę, osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny zachować szczególną ostrożność. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy osoba jest chora na astmę i pojawiają się u niej niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, katar, obrzęk twarzy lub wysypka skórna, jak w przypadku pokrzywki po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Nie stosować, jeśli występują/występowały wrzody (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka lub dwunastnicy) w żołądku lub jelitach. Nie stosować przy ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby. Nie stosować, jeśli wcześniej występowały krwawienia lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego, choroby krwi, które związane były ze stosowaniem leków z grupy NLPZ. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
W przypadku stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Wystąpienie następujących działań niepożądanych wymaga natychmiastowego przerwania stosowania leku i niezwłocznej konsultacji z lekarzem: objawy reakcji alergicznych (np. astma, nieoczekiwany świszczący oddech, duszności, świąd, katar, wysypka skórna), obrzęk twarzy, języka, gardła, ciężkie reakcje skórne (łuszczenie się, powstawanie pęcherzy, odwarstwianie skóry). Działania niepożądane, które występują często: zawroty głowy, bóle głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia w jamie ustnej lub ból w jamie ustnej, ból gardła, dyskomfort w jamie ustnej (np. uczucie pieczenia lub ciepła w ustach, mrowienie, kłucia, itd.), nudności i biegunka, uczucie mrowienia i swędzenia skóry; niezbyt często: senność, ospałość lub trudności w zasypianiu, pogorszenie astmy, świszczącego oddechu, oddychania, tworzenie pęcherzy w jamie ustnej i gardle, drętwienie gardła, suchość w ustach, uczucie pieczenia w jamie ustnej, zmiana smaku, wzdęcia, ból żołądka, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszone czucie w gardle, gorączka, ból, wysypka skórna, świąd skóry; rzadko: reakcja anafilaktyczna; częstość nieznana: niedokrwistość, trombocytopenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność lub atak serca, ciężkie postaci reakcji skórnych takie jak zmiany pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella oraz toksyczna nekroliza naskórka, zapalenie wątroby.

Dawkowanie pastylek do ssania Flurbifex 8,75mg:

Należy stosować się do zaleceń lekarza lub zaleceń producenta umieszczonych na ulotce. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 12. roku życia: należy ssać jedną pastylkę co 3-6 godzin (w razie potrzeby). Pastylkę należy ssać powoli do momentu jej całkowitego rozpuszczenia, w tym czasie należy ją przemieszczać w jamie ustnej. Nie stosować więcej niż 5 pastylek na dobę. Lek do krótkotrwałego stosowania. Jeśli po trzech dniach stosowania leku objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel