Flustad x 12 tabletek

  • Dwie substancje czynne – ibuprofen oraz chlorowodorek fenylefryny – tworzą skład produktu leczniczego Flustad. Jest to lek wskazany do stosowania przy grypie i przeziębieniu w celu łagodzenia ich objawów, w tym gorączki i zatkanego nosa.
  • Flustad x 12 tabletek
Producent: Stada
Kod produktu: 36770
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,84 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Flustad:

Substancje czynne: ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 5mg fenylefryny chlorowodorku oraz pozostałe składniki: rdzeń – celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), hypromeloza, sodu stearylofumaran; otoczka – Opadry 200 white 200F280000 (zawiera: alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego kopolimer (Typ C), sodu wodorowęglan.

Działanie Flustad:

Flustad jest lekiem w postaci tabletek zawierający ibuprofen i chlorowodorek fenylefryny. Ibuprofen zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje on właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Chlorowodorek fenylefryny jest lekiem, który zmniejsza przekrwienie śluzówki nosa. Jest to substancja czynna, która ogranicza obrzęk dróg nosowych, zmniejsza ucisk, który może wywoływać ból głowy oraz ułatwia oddychanie.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Flustad wskazany do krótkotrwałego stosowania w przypadku przeziębienia oraz grypy celem złagodzenia takich objawów jak: ból o małym i umiarkowanym nasileniu, przekrwienie śluzówki nosa (zatkany nos), gorączka.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, na kwas salicylowy, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować przy chorobie wrzodowej żołądka, perforacji lub krwawieniu (także występujących w przeszłości). Nie stosować przy występowaniu takich objawów jak: nasilenie astmy, wysypka, świąd, zatkany nos, obrzęk twarzy po zastosowaniu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub podobnych leków. Nie stosować w przypadku krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, a także w przypadku stosowania kwasu acetylosalicylowego w dawce 75mg na dobę (lub większej). Nie stosować przy ciężkich zaburzeniach czynności wątroby lub nerek, ciężkiej niewydolności serca, wysokim ciśnieniu tętniczym, zaburzeniach krzepnięcia krwi, zaburzeniach oddychania, nadczynności tarczycy. Nie stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), jak również dwa tygodnie po zakończeniu ich stosowania. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy krwawienia z jelit (jasno czerwone lub czarne smoliste stolce, wymioty krwią lub ciemnymi cząstkami o wyglądzie fusów kawy), objawy ciężkiej reakcji alergicznej (trudności w oddychaniu lub niewyjaśniony świszczący oddech, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, ciężkie postaci reakcji skórnych – świąd, wysypka z zaczerwienieniem, łuszczeniem się lub odrywaniem naskórka, wysypka z pęcherzami; obrzęk twarzy, języka, gardła), objawy zaburzenia czynności nerek (zwiększone lub zmniejszone oddawanie moczu, mocz mętny, krew w moczu, ból w plecach i/lub obrzęk), objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią takie objawy jak: niestrawność, zgaga, mdłości, bóle brzucha, nieprawidłowe objawy ze strony brzucha. Inne działania niepożądane występujące: niezbyt często – reakcje alergiczne, takie jak: wysypka (pokrzywka), świąd, łuszczenie się naskórka, bóle głowy, zawroty głowy, szumy uszne (dzwonienie w uszach); rzadko – wzdęcia (gazy), biegunka, zaparcia i wymioty; bardzo rzadko – zaburzenia krwi powodujące wystąpienie niewyjaśnionych lub nietypowych siniaków lub krwawień, gorączka, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne i silne zmęczenie, spadek ciśnienia krwi lub zaburzenia rytmu serca, zaburzenia czynności wątroby; częstość nieznana – nasilenie astmy lub skurczu oskrzeli, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub zawał, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, trudności w oddawaniu moczu (tylko u mężczyzn). Dodatkowo stosowanie leku wiąże się z nieznaczny wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu.

Dawkowanie tabletek Flustad:

Lek stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Dawkowanie u młodzieży powyżej 12. roku życia, osób dorosłych, osób w podeszłym wieku: zaleca się przyjmować dwie tabletki co 8 godzin. Odstęp między kolejnymi dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania – osoby dorosłe nie powinny stosować go dłużej niż przez 5 dni, a młodzież powyżej 12. roku życia nie dłużej niż przez 3 dni. Zaleca się stosować najniższą skuteczną dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel