Flustad x 24 tabletki

  • Produkt leczniczy Flustad zawiera połączenie dwóch substancji czynnych – ibuprofenu i chlorowodorku fenylefryny. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia oraz grypy – bólu, zatkanego nosa i gorączki.
  • Flustad x 24 tabletki
Producent: Stada
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,96 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Flustad:

Substancje czynne: ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 5mg fenylefryny chlorowodorku oraz pozostałe składniki: rdzeń – celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), hypromeloza, sodu stearylofumaran; otoczka – Opadry 200 white 200F280000 (zawiera: alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego kopolimer (Typ C), sodu wodorowęglan.

Działanie Flustad:

Zawarty w leku ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Drugą substancją czynną produktu leczniczego Flustad jest chlorowodorek fenylefryny. Składnik ten zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, czyli ogranicza obrzęk dróg nosowych, ułatwia oddychanie oraz ogranicza ucisk, który często jest przyczyną bólu głowy.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Flustad wskazany do krótkotrwałego stosowania w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, czyli bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, przekrwienia śluzówki nosa (zatkany nos), gorączki.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na kwas salicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka, perforacji lub krwawienia (także występujących w przeszłości). Nie stosować w przypadku nasilenia astmy, wysypki, świądu, zatkanego nosa lub obrzęku twarzy po przyjęciu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub podobnych leków. Nie stosować w przypadku występowania krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować równocześnie z innymi lekami przeciwbólowymi z grupy NLPZ. Nie stosować w przypadku stosowania kwasu acetylosalicylowego w dawce 75mg na dobę (lub większej). Nie stosować w przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby lub nerek, ciężkiej niewydolności serca, wysokiego ciśnienia tętniczego, zaburzeń krzepnięcia krwi, zaburzeń oddychania, nadczynności tarczycy. Nie stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz dwa tygodnie po zakończeniu ich stosowania.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, jednak trzeba pamiętać, że nie pojawiają się one u każdego. Niezbyt często: reakcje alergiczne, takie jak: wysypka, świąd, łuszczenie się naskórka, bóle głowy, zawroty głowy, szumy uszne. Rzadko: wzdęcia, biegunka, zaparcia i wymioty. Bardzo rzadko: zaburzenia krwi powodujące wystąpienie niewyjaśnionych lub nietypowych siniaków lub krwawień, gorączka, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne i silne zmęczenie, spadek ciśnienia krwi lub zaburzenia rytmu serca, zaburzenia czynności wątroby. Częstość nieznana: nasilenie astmy lub skurczu oskrzeli, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub zawał, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, trudności w oddawaniu moczu (tylko u mężczyzn). Stosowanie leku może nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy krwawienia z jelit (jasno czerwone lub czarne smoliste stolce, wymioty krwią lub ciemnymi cząstkami o wyglądzie fusów kawy), objawy ciężkiej reakcji alergicznej (trudności w oddychaniu lub niewyjaśniony świszczący oddech, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, ciężkie postaci reakcji skórnych – świąd, wysypka z zaczerwienieniem, łuszczeniem się lub odrywaniem naskórka, wysypka z pęcherzami; obrzęk twarzy, języka, gardła), objawy zaburzenia czynności nerek (zwiększone lub zmniejszone oddawanie moczu, mocz mętny, krew w moczu, ból w plecach i/lub obrzęk), objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią takie objawy jak: niestrawność, zgaga, mdłości, bóle brzucha, nieprawidłowe objawy ze strony brzucha.

Dawkowanie tabletek Flustad:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki połykać w całości, popić wodą. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli, osoby w podeszłym wieku: przyjmować dwie tabletki co 8 godzin. Przerwa między kolejnymi dawkami powinna wynosić przynajmniej 4 godziny. Nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby. Lek do krótkotrwałego stosowania. Zaleca się stosować najniższą skuteczną dawkę. Nie przyjmować dłużej niż 5 dni (dorośli) lub 3 dni (młodzież powyżej 12. roku życia).

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel