Apap Caps x 10 kapsułek

  • Każda kapsułka produktu leczniczego Apap Caps zawiera aż 500mg paracetamolu. Jest to substancja czynna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka oraz ból o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym.
  • Apap Caps x 10 kapsułek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 35951
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,16 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Apap Caps:

Substancja czynna: paracetamol. Każda kapsułka miękka zawiera 500mg paracetamolu oraz pozostałe składniki: zawartość kapsułki – makrogol 400, makrogol 600, woda oczyszczona, glikol propylenowy, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna; osłonka kapsułki – żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, glicerol, tytanu dwutlenek (E171). Zawiera śladowe ilości alkoholu izopropylowego, triglicerydów nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, lecytyny sojowej.

Działanie Apap Caps:

Substancja czynna leku – paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest to substancja zaliczana do leków nazywanych analgetykami. Produkt leczniczy Apap Caps stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, a także gorączki. Można go stosować u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 9. roku życia.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Apap Caps wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego oraz gorączki.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku nie można pić alkoholu. Możliwość zastosowania leku w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem. Lek zawiera lecytynę sojową, osoby uczulone na soję lub orzeszki ziemne nie powinny stosować leku. Lek zawiera sorbitol (58,2mg w jednej kapsułce), osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 9. roku życia. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: różne nieprawidłowości w wynikach badań krwi, w tym agranulocytoza, trombocytopenia, plamica trombocytopeniczna, leukopenia i anemia hemolityczna, alergie (z wyłączeniem obrzęku naczynioruchowego), zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, martwica komórek wątrobowych i żółtaczka, świąd, wysypka, pocenie się, plamica, pokrzywka, przedawkowanie i zatrucie, depresja, splątanie, omamy, drżenie, ból głowy, niewyraźne widzenie, obrzęk, krwawienie, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zawroty głowy, gorączka, senność. Bardzo rzadko: pancytopenia, reakcje nadwrażliwości (w takim przypadku należy przerwać leczenie należy przerwać), w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia krwi, wstrząs i anafilaksja, uczucie ucisku w klatce piersiowej w wyniku skurczu mięśni oddechowych (skurcz oskrzeli) u pacjentów uczulonych na aspirynę i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zatrucie wątroby, wysypka (wykwity), hipoglikemia, ciemne zabarwienie moczu i zaburzenia czynności nerek, ciężkie reakcje skórne. Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa toksyczna rozpływna martwica naskórka, dermatozy wywoływane przez leki, zespół Stevens- Johnsona. Po długotrwałym stosowaniu 3-4g paracetamolu na dobę może wystąpić uszkodzenie wątroby. Uszkodzenie wątroby może także wystąpić po jednorazowym przyjęciu paracetamolu w ilości 6g.

Dawkowanie kapsułek Apap Caps:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Kapsułkę połknąć, popić dużą ilością wody. Dorośli, młodzież powyżej 15. roku życia (masa ciała >55kg): stosować jednorazowo 1-2 kapsułki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek. Dzieci od 9. do 12. roku życia (30-40mg): stosować jedną kapsułkę 3-4 razy na dobę. U dzieci poniżej 12. roku życia nie stosować dawki wyższej niż 60mg/kg masy ciała na dobę. Dzieci od 12. do 15. roku życia (40-55kg): stosować jedną kapsułkę 4-6 razy na dobę. Przerwy między kolejnymi dawkami nie mogą być krótsze niż 4 godziny. W przypadku utrzymywania się bólu dłużej niż 5 dni lub gorączki dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem. Nie jest zalecane częste lub długotrwale stosowanie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel