Etopiryna PRO x 10 tabletek

  • Kwas acetylosalicylowy stanowiący substancję czynną produktu leczniczego Etopiryna Pro, jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Preparat do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.
  • Etopiryna PRO x 10 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 36013
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,53 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Etopiryna Pro:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego oraz pozostałe składniki: skrobia kukurydziana; skrobia kukurydziana modyfikowana; hypromeloza; kopolimer kwasu metakrylowego; talk; tytanu dwutlenek (E 171); trietylu cytrynian; czerwień koszenilowa, lak (E 124); krzemionka koloidalna bezwodna; sodu wodorowęglan; sodu laurylosiarczan.

Działanie Etopiryna Pro:

Produkt leczniczy Etopiryna Pro jest lekiem wskazanym przy dolegliwościach bólowych, gorączce w przebiegu przeziębienia i grypy. Lekarz może również zalecić preparat do stosowania w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Preparat ma postać tabletek dojelitowych, rozpadają się one dopiero po dotarciu do jelita cienkiego, tym samym zredukowane jest drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na śluzówkę żołądka.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Etopiryna Pro wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości bólowych o różnej etiologii (lekkie i średnie nasilenie) – bóle zębów, bóle głowy, bóle stawów i mięśni; dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie z gorączką; (wyłącznie z zalecenia lekarza) stanów chorobowych, które wymagają długotrwałego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach (np. reumatoidalne zapalenie stawów)

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży (I i II trymestr) omówić z lekarzem, stosowanie leku nie jest zalecane, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie należy spożywać alkoholu, gdy stosowany jest lek z kwasem acetylosalicylowym, istnieje bowiem zwiększone ryzyko uszkodzenia śluzówki przewodu pokarmowego. Lek zawiera czerwień koszenilową i lak (E 124), składniki te mogą wywoływać reakcje alergiczne,

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (uczulenie przebiegające z takimi objawami jak skurcz oskrzeli, zapalenie śluzówki nosa, wstrząs). Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłego schorzenia układu oddechowego, gorączki siennej lub obrzęku śluzówki nosa, w takich przypadkach reakcją na niesteroidowe leki przeciwzapalne może być napad astmy, ograniczony obrzęk skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywka. Nie stosować w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanu zapalnego lub krwawienia z przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi lub stosowania środków przeciwzakrzepowych. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować jednocześnie z metotreksatem przyjmowanym w dawce 15mg tygodniowo (lub większej). Nie stosować u młodzieży i dzieci poniżej 16. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zmniejszenie liczby płytek krwi, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zmniejszenie liczby białych krwinek, neutrofili, granulocytów kwasochłonnych, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu krzepnięcia krwi, niedokrwistość z niedoborów żelaza z objawami laboratoryjnymi i klinicznymi, hemoliza; zaburzenia układu immunologicznego: nadwrażliwość, nadwrażliwość na leki, skurcz oskrzeli, obrzęk alergiczny i obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny z wykazanymi odpowiednimi badaniami laboratoryjnymi i objawami klinicznymi; zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy, krwawienia mózgowe i wewnątrzczaszkowe. Długotrwałe stosowanie leków z kwasem acetylosalicylowym może powodować bóle głowy, które mogą narastać po przyjęciu kolejnych dawek. Zaburzenia serca: niewydolność serca; zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie, krwawienia, krwawienia operacyjne, krwiaki, krwawienia mięśniowe; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia – krwawienia z nosa, astma analgetyczna, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa; zaburzenia żołądka i jelit – niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje, krwawienia dziąseł, stany zapalne przewodu pokarmowego. Owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych – ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – wysypka, pokrzywka, świąd; zaburzenia nerek i dróg moczowych – obecność białka w moczu, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, krwawienia w obrębie układu moczopłciowego, zaburzenie czynności nerek, ostra niewydolność nerek.

Dawkowanie tabletek Etopiryna Pro:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Tabletkę połykać w całości, popijać obficie wodą, przyjmować podczas posiłku lub po jego zakończeniu. Leczenie bólu lub gorączki: dorośli – dawka jednorazowa 1-2 tabletki, dawkę można powtarzać 2-3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa 6 tabletek (3000mg kwasu acetylosalicylowego); młodzież powyżej 16. roku życia – stosować wyłącznie z zalecenia lekarza, 1-2 tabletki na dobę. Zaleca się stosować najniższe skuteczne dawki. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie leku w chorobach reumatycznych – wyłącznie z zalecenia lekarza, zwykle w gorączce reumatycznej stosuje się 2 tabletki 4 razy na dobę, w reumatoidalnym zapaleniu stawów zwykle stosuje się 1 tabletkę 3-4 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel