Maxiseptic aerozol 250ml - data ważności 30-04-2020r.

  • Substancjami czynnymi zawartymi w produkcie leczniczym Maxiseptic są dichlorowodorek oktenidyny oraz fenoksyetanol. Aerozol wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, przeznaczony jest do stosowania na powierzchnię skóry.
  • Maxiseptic aerozol 250ml - data ważności 30-04-2020r.
Wyprzedaż
Producent: Pharmaswiss
Kod produktu: 32605
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
36,90 zł
29,52 zł
Oszczędzasz 20% (7,38 zł).
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Maxiseptic aerozol:

Substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol. 1ml aerozolu na skórę zawiera 1mg oktenidyny dichlorowodorku i 20mg fenoksyetanolu oraz pozostałe składniki: sodu glukonian, glicerol, betaina kokamidopropylowa CAB 30-LQ-(MH), woda oczyszczona i kwas solny, 10% roztwór (do ustalenia pH 5,0-6,5).

Działanie Maxiseptic aerozol:

Bezbarwny roztwór o charakterystycznym zapachu zawierający jako substancje czynne – fenoksyetanol i dichlorowodorek oktenidyny. Wykazują one działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Produkt leczniczy Maxiseptic aerozol stosuje się na skórę lub rany jako środek antyseptyczny, którego zadaniem jest niszczenie drobnoustrojów oraz czynników zakaźnych, a tym samym zapobieganie zakażeniom. Preparat ma wygodną w użyciu pompkę dozującą.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Maxiseptic aerozol wskazany do stosowania u dzieci i dorosłych w przypadku wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych oraz sąsiednich tkanek przed zabiegami diagnostycznymi w obrębie narządów płciowych – pochwy, sromu, żołędzi prącia, a także odbytu, jak również przed zabiegiem cewnikowania pęcherza moczowego; leczenia antyseptycznego ran małych i powierzchownych, a także dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi; ograniczonego czasowo wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy aplikować leku w okolicy piersi u kobiet karmiących. Nie połykać, nie dopuszczać do sytuacji, gdy lek dostaje się do krwiobiegu (np. przypadkowe wstrzyknięcie). Należy szczególną ostrożność zachować podczas stosowania leku u noworodków, przede wszystkim u wcześniaków. Preparat może powodować ciężkie zmiany skórne. Nadmiar leku należy usunąć, upewniając się, że nie pozostaje on na skórze dłużej, niż jest to wymagane. Nie stosować do oka, w przypadku kontaktu z oczami należy je natychmiast obficie przepłukać wodą. Nie mieszać z innymi substancjami, przede wszystkim w skojarzeniu ze środkami antyseptycznymi na bazie PVP-jod (jodopowidon) na sąsiednich obszarach skóry, istnieje niebezpieczeństwo, że na obszarze granicznym pojawi się intensywne brązowo-fioletowe przebarwienie. Należy unikać kontaktu z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi (m.in. detergenty i substancje czyszczące). Ze względu na ryzyko wystąpienia interakcji ze związkami anionowymi jest zalecane stosowanie wody destylowanej (lub wody do wstrzykiwań) jako rozpuszczalnika.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego ani błony bębenkowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania aerozolu mogą wystąpić działania niepożądane. Nie występują one jednak u każdego. Rzadko: uczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Bardzo rzadko: kontaktowe reakcje alergiczne, np. przemijające zaczerwienienie w miejscu zastosowania. Częstość nieznana: po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki donoszono o przypadkach uporczywego obrzęku,rumienia i martwicy tkanki. W niektórych przypadkach konieczna była interwencja chirurgiczna. Nie jest zalecane stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dawkowanie aerozolu Maxiseptic:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Do stosowania na powierzchni skóry (nie należy podawać za pomocą strzykawki do głębokich warstw tkanki) i w obrębie ran. Stosować w postaci nierozcieńczonej. Rozpylać raz na dobę. Aplikować w taki sposób, aby zapewnić całkowite zwilżenie obszarom leczonym. Lek można stosować również, przecierając wybrane obszary zwilżonymi wcześniej gazikami (jednorazowo przynajmniej dwa gaziki, aby zapewnić całkowite nawilżenie). Zalecane jest aplikowanie leku za pomocą zwilżonych gazików. Po aplikacji należy odczekać do całkowitego wyschnięcia preparatu (1-2 minuty) i dopiero założyć opatrunek, plater lub założyć ubranie. Ograniczone czasowo wspomagające leczenie antyseptyczne w przypadku grzybicy międzypalcowej: lek aplikować na miejsca zmienione chorobowo rano i wieczorem. Nie stosować dłużej niż dwa tygodnie bez konsultacji z lekarzem, jeśli po 14 dniach stosowania objawy nie ustępują lub się nasilają należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel