AntyGrypin Noc x 10 saszetek

  • Lek w postaci granulatu do przygotowywania roztworu. Produkt leczniczy AntyGrypin Noc zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, kwas askorbinowy, maleinian chlorofenaminy. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.
  • AntyGrypin Noc x 10 saszetek
Kod produktu: 36225
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,97 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład AntyGrypin Noc:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), maleinian chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas). Jedna saszetka zawiera: 500mg paracetamolu, 200mg kwasu askorbowego i 4mg chlorofenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy Tetrarome Lemon P 0551 987323 (maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma terpinen, linalol), alfa tokoferol E 307).

Działanie AntyGrypin Noc:

Lek wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu objawów towarzyszących grypie, przeziębieniu oraz stanom grypopodobnym. Produkt leczniczy AntyGrypin Noc łagodzi takie objawy jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, katar. Jest to lek złożony, zawiera trzy substancje czynne. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian chlorofenaminy przyczynia się do zmniejszenia wycieku wydzieliny z nosa, blokuje także odruch kichania i łzawienia oczu. Kwas askorbowy pomaga uzupełnić niedobory witaminy C w organizmie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy AntyGrypin Noc wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia oraz stanów grypopodobnych, w tym: bólu głowy, gorączki, nieżytu nosa i gardła, bólu gardła. Do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe AntyGrypin Noc:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W trakcie leczenia należy unikać spożywania alkoholu. Lek zawiera sacharozę (3156mg w jednej saszetce) – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność podczas stosowanie produktu. Lek zawiera sód (88,8mg w jednej saszetce).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia. Nie stosować w przypadku niewydolności wątroby lub nerek, stosowania leków, które wpływają na czynność wątroby, nadużywania alkoholu, jaskry z wąskim kątem przesączania. Nie stosować w przypadku ryzyka zatrzymania moczu, które związane jest z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy. Nie stosować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), a także w okresie dwóch tygodni po zakończeniu leczenia. Nie zaleca się stosować leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane AntyGrypin Noc:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Związane z przyjmowaniem paracetamolu: rzadko – zaburzenia krwi i układu chłonnego: niedokrwistość niehemolityczna, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość; zaburzenia naczyniowe: obrzęki; zaburzenia przewodu pokarmowego: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka; zaburzenia nerek i dróg moczowych: nefropatie i tubulopatie. Ponadto obserwowano pojedyncze przypadki rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy. Działania nefrotoksyczne są rzadkie, występują przede wszystkim w przypadku przewlekłego stosowania leku. Notowano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych: toksycznej nekrolizy naskórka (zespołu Lyella), pęcherzowego rumienia wielopostaciowego (zespołu Stevensa-Johnsona), ostrej uogólnionej osutki krostkowej. Związane z przyjmowaniem chlorofenaminy: często – zaburzenia układu nerwowego: depresja ośrodkowego układu nerwowego w postaci senności, nudności i osłabienia mięśniowego, które u części pacjentów ustępują po 2-3dniach leczenia; dyskinezy w obrębie twarzy, zaburzenia koordynacji (sztywność), drżenia, parestezje; zaburzenia oka: nieostre lub podwójne widzenie; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błony śluzowej nosa i gardła, wysychanie błon śluzowych; zaburzenia żołądka i jelit: suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: nasilone pocenie się; zaburzenia nerek i dróg moczowych: zatrzymanie moczu i/lub trudności z oddawaniem moczu. Rzadko – zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzenia morfologii krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna lub trombocytopenia) z objawami takimi, jak nietypowe krwawienie, ból gardła lub zmęczenie; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, świąd, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, zmęczenie itp.), nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość krzyżowa na podobne leki; zaburzenia układu nerwowego: niekiedy pobudzenie paradoksalne – szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca a także drgawkami; zaburzenia ucha i błędnika: szumy uszne, ostre zapalenie błędnika; zaburzenia serca: na ogół przy przedawkowaniu: zaburzenia rytmu serca, kołatanie, tachykardia; zaburzenia naczyniowe: hipotensja, nadciśnienie, obrzęki; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: ucisk w klatce piersiowej, sapanie; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: cholestaza, zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami w nadbrzuszu lub bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu itp.); zaburzenia układu rozrodczego i piersi: impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe.

Dawkowanie saszetek AntyGrypin Noc:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (zimnej lub ciepłej). Zaleca się stosować roztwór przygotowany z jednej saszetki, przyjmować 30 minut przed snem. Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki. Przyjmować w dawkach podzielonych w odstępach przynajmniej 4godzinnych. Jeśli po 3 dniach leczenia (przy gorączce) lub 5 dniach leczenia (przy bólu) nie nastąpi poprawa lub objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel