Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml 200ml

  • Lek do stosowania w ostrych i przewlekłych schorzeniach płuc i oskrzeli. Produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml zalecany jest przy zaburzeniach wydzielania śluzu, zawarty w nim chlorowodorek ambroksolu działa wykrztuśnie i mukolitycznie.
  • Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml 200ml
Producent: Teva
Kod produktu: 36232
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,62 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Substancje czynne: ambroksolu chlorowodorek (Ambroxoli hydrochloridum). 5ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, krystalizujący (70%) (E 420), glicerol (E 422), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat malinowy płynny A, woda oczyszczona.

Działanie Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Zawarta w leku substancja czynna – ambroksolu chlorowodorek to składnik o działaniu wykrztuśnym i rozrzedzającym śluz (mukolitycznym). Produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, a także zmniejsza jego lepkość oraz przyspiesza jego transport w drogach oddechowych, to wszystko sprawia, że lek ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml wskazany do stosowania w leczeniu ostrych oraz przewlekłych chorób płuc i oskrzeli, w przebiegu których dochodzi do zaburzenia wydzielania śluzu i utrudnienia jego transportu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sorbitol (5ml syropu zawiera 2,25g sorbitolu) – nie jest zalecane stosowanie leku u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Produkt może działać lekko przeczyszczająco. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu oraz glikol propylenowy – składniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne (również reakcje typu późnego).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie jest zalecane stosowanie u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia: wysypki, zmian na skórze lub w obrębie błon śluzowych, pęcherzy albo rozległego złuszczania skóry, a także obrzęku twarzy, języka lub gardła (obrzęk naczynioruchowy) powodującego trudności w oddychaniu, należy zaprzestać przyjmowania leku i natychmiastowo zgłosić się do lekarza. Działania niepożądane występujące często: nudności, osłabienie czucia w obrębie jamy ustnej i gardła, zaburzenia smaku (np. zmiana smaku); niezbyt często: wymioty, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, suchość błony śluzowej jamy ustnej, gorączka; rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, zgaga; o nieznanej częstości: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), suchość w gardle.

Dawkowanie syropu Flegamina ambroxolum 0,03g/5ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przyjmować po posiłku. Syropu nie stosować bezpośrednio przed snem. Dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia oraz dorośli: przez pierwsze 2-3 dni leczenia stosować po 5ml syropu – jedna łyżka miarowa (30mg ambroksolu chlorowodorku) trzy razy na dobę, następnie ograniczyć częstotliwość stosowania do dwóch razy na dobę po 5ml syropu. Dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 2,5ml syropu – 1/2 łyżki miarowej (15mg ambroksolu chlorowodorku) 2-3 razy na dobę. Dzieci od 2. do 6. roku życia: podawać 1,25ml syropu – 1/4 łyżki miarowej (ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie zaleca się stosować leku u dzieci. Jeśli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni, zaleca się zmniejszyć dawkę. W przypadku, gdy po 4-5 dniach objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel