Microlax 5ml roztwór doodbytniczy x 4 pojemniki

  • Wlewka doodbytnicza zawierająca trzy substancje czynne – cytrynian sodu, sorbitol ciekły i laurylosulfooctan sodu. Produkt leczniczy Microlax 5ml jest wskazany do stosowania w leczeniu okresowych zaparć. Lek wyłącznie dla osób dorosłych.
  • Microlax 5ml roztwór doodbytniczy x 4 pojemniki
Kod produktu: 37166
Przechowywanie: temperatura pokojowa
28,29 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Microlax 5ml roztwór doodbytniczy:

Substancje czynne: sorbitol ciekły, sodu cytrynian, sodu laurylosulfooctan. 5ml roztworu doodbytniczego zawiera: sorbitol ciekły (krystalizujący) – 4,4650g, sodu cytrynian – 0,4500g, sodu laurylosulfooctan 70% – 0,0645g oraz pozostałe składniki: kwas sorbinowy, glicerol, woda oczyszczona

Działanie Microlax 5ml roztwór doodbytniczy:

Microlax 5ml to lek przeczyszczający w postaci roztworu doodbytniczego. Zawiera aż trzy substancje czynne. Cytrynian sodu wykazuje działanie zmiękczające, wnika w głąb stolca i uwalania związaną wodą. Sorbitol ciekły jako substancja osmotyczna pomaga zachować odpowiednią ilość wody w świetle odbytnicy, co jest niezbędne do zmiękczenia kału i jego usunięcia. Laurylosulfooctan sodu wpływa na obniżenie napięcia powierzchniowego, zwilża i zapobiega zbijaniu się mas. Lek nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Microlax 5ml roztwór doodbytniczy wskazany do stosowania u osób dorosłych w leczeniu okresowych zaparć.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie jest zalecane równoczesne stosowanie z innymi lekami doodbytniczymi, a także stosowanie leku w przypadku stanu zapalnego żylaków odbytu, szczeliny odbytu, zapalenia odbytnicy i okrężnicy powiązanego z krwawieniem. Lek nie powinien być stosowany długotrwale. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania do stosowania Microlax 5ml roztwór doodbytniczy:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku bólu brzucha o nieznanej przyczynie. Nie stosować w przypadku stosowania żywicy kationowymiennej na bazie sulfonianu polistyrenu wapnia lub sodu (doustnie lub doodbytniczo).

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić objawy niepożądane: częstość nieznana – ból brzucha, dyskomfort okołoodbytniczy, luźne stolce, reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka).

Dawkowanie roztworu doodbytniczego Microlax 5ml:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z informacjami na ulotce. Lek do stosowania doodbytniczego. Aplikacja leku i oczekiwanie na jego działanie nie musi odbywać się w pozycji leżącej. Sposób aplikacji: najpierw odłamać końcówkę tubki, następnie wycisnąć krople roztworu, którą należy rozprowadzić na końcówce aplikatora. Końcówkę aplikatora ostrożnie wsunąć do odbytnicy, po czym wycisnąć zawartość tubki. Podczas wysuwania aplikatora należy cały czas naciskać tubkę. Zazwyczaj efekt działania leku odczuwany jest po 5-20 minutach, przy czym ten czas może się wydłużyć, jeśli po aplikacji osoba pozostaje przez dłuższy czas w pozycji leżącej. Nie należy stosować leku dłużej niż kilka dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po kilku dniach stosowania objawy się utrzymują lub się pogarszają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel