Microlax 5ml roztwór doodbytniczy x 12 pojemników

  • Produkt leczniczy Microlax 5ml to jedyna wlewka doodbytnicza, która zawiera aż trzy substancje czynne! Lek wskazany jest w leczeniu okresowych zaparć u osób dorosłych. Nie ma przeciwwskazań, aby lek stosować w okresie ciąży i laktacji.
  • Microlax 5ml roztwór doodbytniczy x 12 pojemników
Kod produktu: 37165
Przechowywanie: temperatura pokojowa
68,71 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Microlax 5ml roztwór doodbytniczy:

Substancje czynne: sorbitol ciekły, sodu cytrynian, laurylosulfooctan sodu. 5ml roztworu doodbytniczego zawiera: sorbitol ciekły (krystalizujący) – 4,4650g, sodu cytrynian – 0,4500g, sodu laurylosulfooctan 70% – 0,0645g oraz pozostałe składniki: kwas sorbinowy, glicerol, woda oczyszczona

Działanie Microlax 5ml roztwór doodbytniczy:

Roztwór doodbytniczy Microlax 5ml zaliczany jest do leków przeczyszczających. Zawarty w leku cytrynian sodu działa zmiękczająco, wnika w głąb stolca oraz uwalania związaną wodę. Laurylosulfooctan sodu przyczynia się do obniżenia napięcia powierzchniowego, zwilża oraz przeciwdziała zbijaniu się mas. Sorbitol ciekły jest substancją osmotyczną. Pomaga zachować w świetle odbytnicy taką ilość wody, która jest potrzebna do zmiękczenia kału i jego usunięcia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Microlax 5ml roztwór doodbytniczy wskazany do stosowania w leczeniu okresowych zaparć. Do stosowania u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie powinno się stosować jednocześnie z innymi lekami doodbytniczymi. Nie jest zalecane stosowanie leku w przypadku stanu zapalnego żylaków odbytu, szczeliny odbytu, zapalenia odbytnicy i okrężnicy powiązanego z krwawieniem. Leku nie należy stosować przez długi czas. Kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania do stosowania Microlax roztwór doodbytniczy:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku bólu brzucha o nieznanej przyczynie. Nie stosować w przypadku stosowania żywicy kationowymiennej na bazie sulfonianu polistyrenu wapnia lub sodu (doustnie lub doodbytniczo).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: ból brzucha, dyskomfort okołoodbytniczy, luźne stolce, reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka).

Dawkowanie roztworu doodbytniczego Microlax 5ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Zalecana dawka dobowa: jedna tubka. Stosować doodbytniczo. Nie ma konieczności podawania leku lub oczekiwania na działanie leku w pozycji leżącej. Sposób podania: odłamać końcówkę tubki, delikatnie nacisnąć, aby pojawiła się kropla preparatu. Następnie rozsmarować ją na końcówce aplikatora. Końcówkę aplikatora wsunąć do odbytnicy, wycisnąć zawartość pojemniczka. Aplikator wysunąć, ciągle naciskając tubę. Zwykle lek zaczyna działać w ciągu 5-20 minut. W pozycji leżącej czas działania może wydłużyć się nawet do godziny. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż kilka dni. W przypadku utrzymywania się lub pogorszenia objawów mimo stosowania leku przez kilka dni konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel