Dulcobis 0,01g czopki doodbytnicze x 6 sztuk

  • Produkt leczniczy w postaci czopków doodbytniczych Dulcobis 0,01g wskazany jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia zaparć. Lek z bisakodylem stosuje się zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży oraz u dzieci powyżej 10. roku życia.
  • Dulcobis 0,01g czopki doodbytnicze x 6 sztuk
Producent: Sanofi Aventis
Kod produktu: 37601
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,42 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Dulcobis 0,01g czopki doodbytnicze:

Substancja czynna: bisakodyl (Bisacodylum). Jeden czopek zawiera 10mg bisakodylu oraz pozostałe składniki: tłuszcz stały (Witepsol W 45).

Działanie Dulcobis 0,01g czopki doodbytnicze:

Dulcobis 0,01g to produkt leczniczy o działaniu przeczyszczającym w postaci czopków doodbytniczych. Lek zawiera bisakodyl, który pobudza wypróżnianie oraz rozmiękcza stolec. Czopki działają na jelito grube, pobudzając naturalny proces wypróżniania w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Preparat nie wpływa na zmianę trawienia bądź wchłaniania składników odżywczych i kalorii w jelicie cienkim.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dulcobis 0,01g czopki doodbytnicze wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu zaparć u dzieci powyżej 10. roku życia, u młodzieży i dorosłych. Ponadto u osób dorosłych przeznaczony do stosowania w przygotowaniu do badań diagnostycznych, przed operacją oraz po zabiegu, a także w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie powinno się stosować leku równocześnie z innymi środkami przeczyszczającymi (zwiększa się ryzyko działań niepożądanych ze strony żołądka i jelit). Możliwość stosowania leku u kobiet w ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem, przy czym zaleca się stosować lek wyłącznie w sytuacjach, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Lek nadaje się do stosowania w okresie karmienia piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik czopków. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit, ostrych stanów chorobowych w jamie brzusznej (w tym: zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre zapalne choroby jelit). Nie stosować w przypadku utraty dużej ilości wody lub w przypadku ryzyka zaburzenia równowagi elektrolitowej z innych przyczyn. Nie stosować w przypadku silnego bólu brzucha, któremu towarzyszą nudności i wymioty. Nie stosować u dzieci poniżej 10. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: skurcze w obrębie jamy brzusznej, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności; niezbyt często: uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty, krew w kale, uczucie dyskomfortu w okolicach odbytu, zawroty głowy; rzadko: reakcje nadwrażliwości, omdlenia, odwodnienie, obrzęk naczynioruchowy, szybko postępujące, zagrażające życiu reakcje anafilaktyczne, zapalenie jelita grubego, w tym niedokrwienne zapalenie jelita grubego. U pacjentów przyjmujących lek Dulcobis obserwowano zawroty głowy i/lub omdlenia, przy czym są to objawy, które mogą być związane niekoniecznie ze stosowanym lekiem, a z zaparciem (np. wysiłek przy oddawaniu stolca, ból brzucha). Jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznych (m.in. pokrzywka, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła, który może powodować trudności w oddychaniu lub połykaniu) należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie czopków doodbytniczych Dulcobis 0,01g:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceń na ulotce. Lek do krótkotrwałego stosowania, bez konsultacji nie stosować dłużej niż przez 5 dni. Zwykle działanie czopka odczuwane jest po około 20 minutach (10-45 minut po podaniu). Dorośli, młodzież, dzieci powyżej 10. roku życia: stosować jeden czopek (10mg) na dobę. Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki. Przygotowanie do badań diagnostycznych oraz do zabiegów chirurgicznych u osób dorosłych: stosować pod nadzorem personelu medycznego. U osób dorosłych w celu całkowitego opróżnienia jelit należy wieczorem w dniu poprzedzającym badanie przyjąć 2-4 tabletki leku w postaci doustnej, następnie rano zastosować jeden czopek. Sposób aplikacji: czopek umieścić w odbycie stożkowatym końcem do przodu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel