Paracetamol 0,5g x 50 tabletek

  • Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Każda tabletka paracetamol Biofarm zawiera 500mg substancji czynnej. Lek wskazany w przebiegu przeziębienia i grypy oraz w razie wystąpienia bólu o umiarkowanym nasileniu.
  • Paracetamol 0,5g x 50 tabletek
Promocja
Producent: Biofarm
Kod produktu: 32708
13,99 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol 0,5g Biofarm:

Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.  

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol 0,5g Biofarm:

Paracetamol Biofarm to lek zawierający jako substancję czynną paracetamol w dawce 500mg (0,5g) w każdej tabletce. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jako substancja czynna nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol stosowany jest w przebiegu przeziębia i grypy - zwłaszcza przy bólach kostno-stawowych i gorączce oraz w celu łagodzenia bólu, takiego jak: ból głowy, bóle reumatyczne, nerwobóle.

Zastosowanie:
Wskazaniem do stosowania Paracetamol 0,5g Biofarm są bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, a także gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie Paracetamol 0,5g Biofarm:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  

Dorośli i młodzież od 12 lat: 1-2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu). Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 8 (osiem) tabletek (4000 mg paracetamolu). Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania Paracetamol 0,5g Biofarm:

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm: jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek;jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu. Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.

Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel