Ibuprofen Apteo Med 400mg x 24 tabletki

  • Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 400mg jest lekiem do stosowania w leczeniu m.in. bólu głowy lub bolesnych miesiączek, a także gorączki. Preparat przeznaczony jest dla osób o masie ciała powyżej 40kg (dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia).
  • Ibuprofen Apteo Med 400mg x 24 tabletki
Promocja
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 37779
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,99 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Apteo Med Ibuprofen 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki – Opadry White 03G28692: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, makrogol 400.

Działanie Apteo Med Ibuprofen 400mg:

Wskazaniem do stosowania leku z ibuprofenem jest ból o nasileniu słabym lub umiarkowanym oraz gorączka. Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 400mg działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Zawarta w preparacie substancja czynna należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia – o masie ciała powyżej 40kg.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 400mg wskazany jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania, przeznaczony do objawowego leczenia bólu (o nasileniu słabym lub umiarkowanym) m.in. ból głowy, zęba, bóle miesiączkowe oraz gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować leku, równocześnie spożywając alkohol, grozi to większym prawdopodobieństwem wystąpienia działań niepożądanych (szczególnie ze strony ośrodkowego układu nerwowego i układu pokarmowego). Lek zawiera laktozę – możliwość zastosowania u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Nie jest zalecane stosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Lek można stosować w okresie karmienia piersią (tylko po konsultacji z lekarzem) maksymalnie przez 3 dni przy gorączce lub 4 dni przy dolegliwościach bólowych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Przeciwwskazaniami do stosowania leku są ponadto: występowanie po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego (bądź innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych) trudności w oddychaniu, astmy, kataru, obrzęku lub pokrzywki; choroba wrzodowa żołądka (lub wystąpienie wcześniej 2 lub więcej przypadków choroby wrzodowej), krwawienia z żołądka; występowanie w przeszłości krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego (po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych); ciężka niewydolność nerek, serca lub wątroby; krwawienia (też krwawienia w obrębie mózgu – krwawienie z naczyń mózgowych); niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego; znaczne odwodnienie, trzeci trymestr ciąży. Nie stosować u osób poniżej 40kg masy ciała i u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane Apteo Med Ibuprofen 400mg:

Lek może powodować u niektórych osób (zwłaszcza dotyczy to osób w podeszłym wieku) występowanie działań niepożądanych. Ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych można zredukować, gdy lek jest stosowany w najniższych możliwych dawkach w okresie jak najkrótszym potrzebnym do złagodzenia objawów. Przerwanie stosowania leku oraz natychmiastowa konsultacja z lekarzem potrzebna jest w przypadku wystąpienia poniższych działań niepożądanych: objawy krwawienia z jelit – silny ból brzucha, czarne smoliste stolce, wymioty krwią lub ciemnymi cząstkami (fragmenty podobne do fusów z kawy); objawy bardzo rzadko występującej, ale ciężkiej reakcji alergicznej, czyli obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, przyspieszona akcja serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą pojawić się już po pierwszym użyciu leku); ciężkie reakcje skórne – wysypka na całym ciele, płatowe łuszczenie się skóry, pęcherze lub łuszczenie skóry. Należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku wystąpienia działań niepożądanych (szczególnie objawów nieujętych w ulotce) lub ich nasilenia. Często – dolegliwości żołądkowo-jelitowe (niestrawność, zgaga, ból brzucha, nudności,wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit, które mogą przyczyniać się w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości); wysypka. Niezbyt często – katar; reakcje alergiczne z wysypkami skórnymi i świądem, napady astmy oskrzelowej (z możliwym spadkiem ciśnienia tętniczego) potęgujące astmę, trudności w oddychaniu – skurcz oskrzeli, duszność – w sytuacji wystąpienia jednego z powyższych objawów należy przerwać przyjmowania leku i zgłosić się do lekarza; owrzodzenia żołądka i jelit, czasami z krwawieniem i perforacją, zapalenie śluzówki jamy ustnej z owrzodzeniem (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), zapalenie błony śluzowej żołądka, nasilenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna; zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, parestezje; zaburzenia widzenia; nadwrażliwość na światło; pokrzywka, świąd, plamica. Rzadko – zapalenie nerwu wzrokowego; neuropatia toksyczna nerwu wzrokowego; pogorszenie słuchu; szumy uszne; zawroty głowy; uszkodzenie nerek (martwica brodawek nerkowych) i zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Bardzo rzadko – zapalenie błony śluzowej przełyku lub trzustki, powstawanie błonowatych zwężeń w jelicie cienkim i grubym (tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita); zapalenie naczyń krwionośnych; ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich występujące podczas zakażenia wirusem ospy (varicella); zmniejszenie ilości wydalanego moczu oraz obrzęki (głównie u osób z nadciśnieniem tętniczym lub zaburzeniami czynności nerek); mętny mocz (zespół nerczycowy), stany zapalne nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek), którym może towarzyszyć ostra niewydolność nerek; reakcje psychotyczne, niepokój, stan splątania, depresja; zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. martwicze zapalenie powięzi) podczas jednoczesnego stosowania niesteroidowych leków przeciwbólowych. Przy pojawieniu się lub nasileniu tych objawów należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem (potrzebne może być wykonanie badań określających konieczność zastosowania leków przeciwzakaźnych i/lub antybiotyków); nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego; objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości podczas stosowania ibuprofenu. U ośób z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń układowy rumieniowaty, mieszana choroba tkanki łącznej) występuje większe ryzyko pojawienia się tego typu powikłania – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią te objawy; ciężkie reakcje skórne – wysypka skórna z zaczerwienieniem i pęcherzami (np. zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella), wypadanie włosów (łysienie); ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości; zaburzenia wytwarzania komórek krwi (leukopenia, trombocytopenia, neutropenia, pancytopenia, agranulocytoza, niedokrwistość, w tym niedokrwistość aplastyczna i hemolityczna), których pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia w jamie ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie wyczerpanie, krwawienia z nosa i skóry – konieczne jest natychmiastowe przerwanie leczenia i zgłoszenie się do lekarza; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry lub białkówek oczu). Przyjmowanie ibuprofenu powoduje nieznaczny wzrost ryzyka zawału serca lub udaru mózgu. Objawami obserwowanymi podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych są: obrzęki, nadciśnienie tętnicze i niewydolność serca.

Dawkowanie tabletek Apteo Med Ibuprofen 400mg:

Lek należy przyjmować według zaleceń na ulotce lub zgodnie z wytycznymi lekarza. Lek powinno się stosować przez możliwie jak najkrótszy czas w jak najniższych dawkach. Przyjmować, popijając wodą. Dawkowanie u młodzieży powyżej 12. roku życia, dorosłych (o masie ciała powyżej 40kg): stosować jedną tabletkę (400mg), w razie konieczności dawkę można ponawiać do 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy między kolejnymi dawkami. Maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki (1200mg ibuprofenu). W sytuacji, gdy lek trzeba stosować dłużej niż 3 dni (objawy gorączki) lub 4 dni (objawy bólowe), ewentualnie u młodzieży dłużej niż 3 dni, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ibuprofen Apteo Med 400mg x 24 tabletki

2020-07-08

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?
Na rynku aptecznym znajdziemy kilku jak nie kilkunastu producentów, którzy w swoim portfolio oferują zamiennik ibupromu. Jak to możliwe, że jedna substancja – ibuprofen, doczekała się tylu rynkowych odsłon i czy tani ibuprofen różni się czymkolwiek od droższego i reklamowanego odpowiednika?
pixel