Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza x 1 sztuka

  • Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza pozwala sprawdzić, czy kleszcz, który został wyjęty z ciała jest nosicielem bakterii B.garinii, B.afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii. Test do samodzielnego przeprowadzenia w domu.
  • Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza x 1 sztuka
Kod produktu: 37941
Przechowywanie: temperatura pokojowa
47,90 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

W zestawie Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza:

Opakowanie foliowe z testem płytkowym – 1szt., opakowanie foliowe z pipetą – 1szt., butelką z odczynnikiem – 1szt., patyczkiem drewnianym – 1szt., probówką – 1szt.; instrukcja użycia.

Działanie Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza:

Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza umożliwia wykrycie w badanym osobniku obecności krętków Borellia. Pozytywny wynik testu oznacza, że kleszcz jest nosicielem jednego z czterech genotypów bakterii boreliozy (B.garinii, B.afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii ). Zasada działania testu polega na systemie Comarison – reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR). Wydajność testu jest wysoka: czułość – 92,86%; specyficzność – 95,83%, PPV/NPV – 86,67%/97,87%; Ttp – 95,16%. Samodzielne przeprowadzenie testu pozwala dowiedzieć się, czy konieczne są dalsze kroki w kierunku diagnozowania boreliozy i wprowadzenia specjalistycznego leczenia.

Zastosowanie:
Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza przeznaczony do przeprowadzenia szybkiego testu na obecność krętków boreliozy bezpośrednio u kleszcza.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła oraz bezpośredniego działania promieni słonecznych. Nie zamrażać. Produkt przeznaczony wyłącznie do badania kleszcza. Produkt jednorazowego użytku. W przypadku uszkodzenia opakowania foliowego z testem płytkowym produktu nie należy używać.

Sposób użycia Testu do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza:

Stosować wyłącznie z zaleceniem producenta. Przed użyciem zapoznać się z instrukcją.
Po otwarciu należy zużyć test w ciągu 60 minut. Wszystkie elementy zestawu wyciągnąć z opakowania. Przygotować stoper lub zegarek. Usuniętego z ciała kleszcza umieścić w probówce. Jeśli kleszcz jest mniejszy niż 8mm, należy stosować procedurę dla małych i średnich kleszczy. Do probówki z kleszczem dodać 3 krople odczynnika, rozgnieść kleszcza ostrą stroną drewnianego patyczka, aż płyn się odbarwi. Pipetą nabrać z probówki płyn (tylko płyn bez żadnych cząstek kleszcza). Na kasetce testowej w dołku umieścić 3 krople pobranego płynu. Po 10 minutach można odczytać wynik. Jeśli kleszcz jest duży (powyżej 8mm), należy stosować procedurę dla dużych kleszczy. Kleszcza włożyć do probówki, ostrą stroną patyczka drewnianego należy go zmiażdżyć. Następnie pipetą pobrać powstały płyn (bez żadnych części kleszcza). Na dołku testu płytkowego nanieść kroplę płynu, zostawić na klika sekund, następnie dodać dwie krople odczynnika bezpośrednio do dołka. Po 10 minutach można odczytać wynik. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – dwie czerwone linie: w obszarze testowym T (intensywność koloru w obszarze T zależy od ilość antygenów Borellia w próbce) i obszarze kontrolnym C. Pozytywny wynik to sygnał, że należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem; negatywny – linia pokazuje się tylko w obszarze kontrolnym C; nieprawidłowy – nie pojawia się żadna linia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Test do wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza x 1 sztuka

2020-08-12

Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie

Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie
Lęk przed ugryzieniem kleszcze koliduje z przyjemnością spotkań z naturą? Wycieczki do lasu, wylegiwanie się na trawce i inne letnie rozkosze ograniczasz do minimum? Przecież nie każde ugryzienie kleszcza to wyrok boreliozy! Dlatego, zanim zabarykadujesz się w domu, pomyśl ile tracisz, a jeśli naprawdę paraliżuje Cię strach przed boreliozą, to sprawdź do czego może Ci się przydać domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza!
pixel