Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa 10ml

  • Lek do stosowania w celu zmniejszenia obrzęku śluzówki nosa w przebiegu nieżytu nosa lub zapalenia zatok. Produkt leczniczy Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa wskazany jest do stosowania u dzieci od 2. do 12. roku życia.
  • Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa 10ml
Producent: Ranbaxy
Kod produktu: 38191
Przechowywanie: temperatura pokojowa
13,55 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa:

Substancja czynna: chlorowodorek ksylometazoliny. 1ml zawiera 0,5mg chlorowodorku ksylometazoliny oraz substancje pomocnicze: woda morska oczyszczona, potasu diwodorofosforan, sodu hialuronian, woda oczyszczona. Każda dawka (70 mikrolitrów) zawiera 0,035mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Działanie Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa:

Preparat należy do grupy leków sympatykomimetycznych wskazany do stosowania w przypadku chorób nosa. Produkt leczniczy Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Jest to substancja czynna, która zwęża naczynia krwionośne w nosie, tym samym zmniejsza obrzęk śluzówki. Aerozol działa także nawilżająco i ochronnie na błonę śluzową nosa, dzięki zawartości hialuronianu sodu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml aerozol do nosa wskazany do stosowania w celu zmniejszenia obrzęku śluzówki nosa wywołanej nieżytem nos (zapalenie błony śluzowej nosa) lub zapaleniem zatok (zapalenie błony śluzowej zatok). Do stosowanie u dzieci od 2. do 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. U osób, które stosują lek, może wystąpić przewlekły obrzęk błony śluzowej nosa, co może doprowadzić do jej ścieńczenia (zaniku). Nie zaleca się stosować leku nadmiernie lub długotrwale. Przy zakażeniu bakteryjnym w obrębie nosa i zatok należy skonsultować z lekarzem schemat leczenia. Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia – należy skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku suchego zapalenia błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Nie stosować w przypadku przebytej ostatnio operacji neurochirurgicznej (usunięcie przysadki wykonane przez zatokę klinową nosa lub jakakolwiek inna operacja neurochirurgiczna przebiegająca z odsłonięciem zewnętrznej warstwy mózgu (opony mózgowej)). Nie stosować w przypadku podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego – zwłaszcza w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania. Nie stosować poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych: trudności w oddychaniu lub przełykaniu, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, silny świąd skóry z czerwoną wysypką lub wypukłymi pęcherzami. Inne działania niepożądane: często – ból głowy, przejściowe i łagodne objawy podrażnienia (pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa i/lub gardła, kichanie); niezbyt często – reakcje alergiczne (wysypka, świąd, obrzęk skóry i błon śluzowych), uczucie „zatkania” nosa (po zakończeniu działania leku), krwawienie z nosa; rzadko – zawroty głowy, uczucie bicia serca (kołatanie serca), przyspieszone bicie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, przejściowe zaburzenia widzenia, nudności; bardzo rzadko – nerwowość, niepokój, trudności w zasypianiu, zaburzenia snu, senność i/lub ospałość (głównie u dzieci), omamy lub drgawki (głównie u dzieci), nieregularne bicie serca, zatrzymanie oddechu (bezdech) u małych dzieci i noworodków.

Dawkowanie aerozolu do nosa Xylometazoline Coldact 0,5 mg/ml:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Aplikować jedno rozpylenie leku do każdego otworu nosowego, stosować do 3 razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni. Należy odczekać kilka dni przed ponownym użyciem leku. Nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach leczenia objawy nie ustępują lub się pogarszają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel