Acatar Allergy aerozol do nosa 10ml

  • Produkt leczniczy Acatar Allergy aerozol do nosa jako substancję czynną zawiera azelastyny chlorowodorek. Jest to lek przeciwhistaminowy wskazany do stosowania między innymi w leczeniu objawów sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa.
  • Acatar Allergy aerozol do nosa 10ml
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 39105
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
32,59 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Acatar Allergy:

Substancja czynna azelastyny chlorowodorek (Azelastini hydrochloridum). 1ml zawiera 1mg azelastyny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: hypromeloza 2910, disodu edetynian, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek i woda oczyszczona

Działanie Acatar Allergy:

Azelastyny chlorowodorek to substancja czynna z grupy leków, których mechanizm działania polega na zapobieganiu działania histaminy (leki przeciwhistaminowe), a także innych substancji wytwarzanych w organizmie podczas reakcji alergicznej (wywołujących takie objawy jak wodnista wydzielina z nosa, swędzenie, kichanie, zatkany nos). Produkt leczniczy Acatar Allergy aerozol do nosa jest przeznaczony do stosowania zarówno u dorosłych i młodzieży, jak i u dzieci powyżej 6. roku życia. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz zaostrzeń niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Acatar Allergy wskazany do stosowania w leczeniu objawowym sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz zaostrzeń niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania należy omówić z lekarzem, przy czym w pierwszym trymestrze stosowanie leku nie jest zalecane, leku nie należy stosować również w okresie karmienia piersią. W przypadku pojawienia się takich działań niepożądanych jak: znużenie, zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Alkohol oraz inne leki mogą spowodować nasilenie działania aerozolu do nosa Acatar Allergy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: po podaniu może pojawić się w ustach nieprzyjemny smak (zwykle w efekcie nieprawidłowej metody podania – zbytnie odchylanie głowy do tyłu podczas podawania), co czasem może prowadzić do nudności. Niezbyt często: uczucie dyskomfortu w nosie związane z objętą stanem zapalnym błoną śluzową nosa (pieczenie, świąd), kichanie, krwawienie z nosa. Rzadko: nudności. Bardzo rzadko: uczucie zmęczenia (znużenia, wyczerpania), zawroty głowy lub osłabienie (mogą być również objawem choroby), reakcje nadwrażliwości, wysypka, świąd, pokrzywka.

Dawkowanie aerozolu do nosa Acatar Allergy:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dorośli, młodzież, dzieci powyżej 6. roku życia: zalecana dawka – jedno rozpylenie (0,14ml) do każdego otworu nosowego, stosować dwa razy na dobę (0,56mg azelastyny chlorowodorku). Przed aplikacją wydmuchać nos, trzymając głowę pionowo, rozpylić lek do otworu nosowego. Nie należy odchylać głowy do tyłu. Po aplikacji wytrzeć końcówkę pompki, założyć ochronną nasadkę. Przed pierwszym użyciem należy usunąć zabezpieczenie i kilka razy nacisnąć pompkę (3-4 razy), aż preparat będzie się równomiernie rozpylać. Po trzech dniach stosowania leku, gdy objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel