Cardioteva 75mg x 56 tabletek - data ważności 31-05-2021

  • Produkt leczniczy Cardioteva 75mg zawiera kwas acetylosalicylowy jako substancję czynną. Lek ten jest wskazany do stosowania u osób dorosłych jako środek ograniczający ryzyko zakrzepów krwi, a w efekcie zapobiegający zawałom serca i udarowi mózgu.
  • Cardioteva 75mg x 56 tabletek - data ważności 31-05-2021
Wyprzedaż
Producent: Teva
Kod produktu: 39237
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,90 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Cardioteva 75mg:

Substancja czynna; kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Każda tabletka dojelitowa zawiera 75mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje czynne: rdzeń tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy; otoczka tabletki – kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.

Działanie Cardioteva 75mg:

Kwas acetylosalicylowy to substancja czynna, która przyjmowana w małych dawkach pełni funkcję leku przeciwpłytkowego. Produkt leczniczy Cardioteva 75mg jest wskazany do stosowania w celu minimalizowania ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi. Konsekwencją zakrzepów krwi może być zawał serca, dławica piersiowa lub udar. Przyjmowanie leku Cardioteva 75mg ogranicza ryzyko zakrzepów, a w tym samym zapobiega zawałom serca, udarom mózgu, a także problemom sercowo-naczyniowym u osób, które chorują na stabilną lub niestabilną dławicę piersiową. Ponadto lek można stosować jako środek zapobiegający tworzeniu się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Cardioteva 75mg wskazany do stosowania w celu zmniejszania ryzyka tworzenia się zakrzepów serca. Lek do stosowania profilaktycznego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Osoby, które mają zaplanowany jakikolwiek zabieg chirurgiczny muszą poinformować lekarza o tym, że przyjmują kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy podawany dzieciom może powodować zespół Reya, dlatego leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia (chyba że lekarz zaleci inaczej). Lek nie nadaje się do stosowania jako lek przeciwgorączkowy lub przeciwbólowy lub do stosowania doraźnego. W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu, gdyż może on zwiększać ryzyko wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego oraz wydłużać czas krwawienia. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: nie jest zalecane stosowanie leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zadecydował inaczej, przy czym w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane; nie jest zalecane stosowanie leku w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zalecił inaczej. Lek zawiera sód: mniej niż 1mmol sodu (23mg) w jednej tabletce, można go uznać za„wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, na inne salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku napadu astmy oskrzelowej lub obrzęku niektórych części ciała (obrzęk naczynioruchowy) po przyjęciu salicylanów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku występowania aktualnie lub w przeszłości owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy lub innego rodzaju krwawienia (np. udar mózgu). Nie stosować w przypadku problemów z krzepnięciem krwi. Nie stosować w przypadku poważnych problemów z wątrobą lub nerkami. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować jednocześnie z metotreksatem (stosowanym w dawkach 15mg na tydzień lub wyższych).

Działania niepożądane:
W trakcie leczenia u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem: nagłe świsty podczas oddychania, obrzęk ust, twarzy lub ciała, wysypka, zmęczenie lub trudności w połykaniu (ciężkie reakcje alergiczne), zaczerwienienie skóry z pęcherzami lub łuszczeniem się, które może być związane z wysoką gorączką i bólem stawów (może to być rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona lub zespół Lyella), nietypowe krwawienia (np. kaszel z odkrztuszaniem krwi, krwawe wymioty, krew w moczu, smoliste stolce). Działania niepożądane występujące często: niestrawność, zwiększona skłonność do krwawień; niezbyt często: pokrzywka, katar, trudności w oddychaniu; rzadko: ciężkie krwawienie z żołądka lub jelit, krwawienie w obrębie mózgu; zmiany liczby krwinek we krwi, nudności i wymioty, skurcz dolnych dróg oddechowych, napad astmy, zapalenie naczyń krwionośnych, siniaki z purpurowymi plamami (krwawienie w obrębie skóry), ciężkie reakcje alergiczne (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella), reakcje nadwrażliwości (obrzęk np. ust, twarzy lub ciała lub wstrząs), nieprawidłowe, obfite lub przedłużające się krwawienia miesiączkowe; częstość nieznana: dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub osłabienie słuchu, ból głowy, zawroty głowy, owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy i perforacja, przedłużony czas krwawienia, zaburzenie czynności nerek, zaburzenie czynności wątroby, duże stężenie kwasu moczowego we krwi.

Dawkowanie tabletek Cardioteva 75mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę połykać w całości (nie gryźć, nie żuć, nie kruszyć, nie łamać), popijać wodą (około pół szklanki). U osób dorosłych – zapobieganie wystąpieniu zawałów serca: 75-160mg raz na dobę; zapobieganie udarom mózgu: 75-325mg raz na dobę; zapobieganie problemom sercowo-naczyniowym u pacjentów, którzy chorują z powodu stabilnej lub niestabilnej dławicy piersiowej: 75-160mg raz na dobę; zapobieganie tworzeniu się zakrzepów po niektórych zabiegach chirurgicznych serca: 75-160mg raz na dobę. U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności dostosowywania dawki, należy jednak zachować ostrożność, gdyż osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na wystąpienie działań niepożądanych. Efekty leczenia należy oceniać w regularnych odstępach czasu. Młodzież i dzieci poniżej 16. roku życia: wyłącznie na zlecenie lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel