Neobiotic aerozol na skórę 30ml

  • Neobiotic to produkt leczniczy zawierający neomycynę. Lek ma postać aerozolu na skórę co umożliwia wygodną i precyzyjną aplikację zawiesiny. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. zakażenia bakteryjne skóry oraz drobne rany i niewielkie oparzenia.
  • Neobiotic aerozol na skórę 30ml
Kod produktu: 40526
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,56 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Neobiotic aerozol na skórę:

Substancja czynna: neomycyna (Neomycinum). 1g zawiesiny zawiera 11,72mg neomycyny w postaci siarczanu neomycyny oraz substancje pomocnicze: sorbitanu trioleinian, lecytyna (pochodzenia zwierzęcego), izopropylu mirystynian, Drivosol 35A [propan (min. 23 %), n-butan (max. 5,0 %), izobutan (min. 71,5 %)].

Działanie Neobiotic aerozol na skórę:

Neomycyna, czyli substancja czynna zastosowana w leku to antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Neomycyna działa na wiele bakterii zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram -ujemnych. Produkt leczniczy Neobiotic aerozol na skórę jest wskazany do stosowania przy zakażeniach bakteryjnych skóry, drobnych ranach, niewielkich owrzodzeniach i oparzeniach. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Neobiotic aerozol na skórę wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry, drobnych ran (otarcia, zadrapania, ukąszenia owadów), niewielkich oparzeń i owrzodzeń. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt skrajnie łatwopalny. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innymi źródłami zapłonu. Należy chronić oczy. Nie wdychać. Należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi. W przypadku wystąpienia podrażnienia w miejscu aplikacji należy zaprzestać stosowania leku. Miejsca aplikacji leku nie bandażować, nie stosować leku pod opatrunki okluzyjne. Nie stosować na rozległą powierzchnię skóry, zwłaszcza uszkodzoną – istnieje ryzyko dostania się neomycyny do krwi i wystąpienia działań niepożądanych (np. ototoksyczność, nefrotoksyczność) charakterystycznych dla działania ogólnoustrojowego. Jeśli pojawi się taka reakcja, należy przerwać stosowanie leku. W przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu należy zachować szczególną ostrożność. Ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego leku jest większe u osób z zaburzeniami czynności nerek. W przypadku długotrwałego stosowania może dojść do rozmnażania szczepów bakterii opornych na neomycynę oraz do alergii na neomycynę. Jeśli zakażenie wywołane jest przez bakterie niewrażliwe na neomycynę lub grzyby, należy zastosować odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek jest przeciwwskazany. Stosowania u dzieci i młodzieży: lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie jest zalecane jednoczesne aplikowanie dwóch lub więcej leków w tym samym miejscu. Długotrwałe stosowanie jednocześnie z lekami działającymi nefrotoksycznie lub ototoksycznie może nasilać toksyczność neomycyny.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować na uszkodzone i duże powierzchnie skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowate. Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować łącznie z innymi lekami ototoksycznymi i/lub nefrotoksycznymi. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego – częstość nieznana: alergia kontaktowa (zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu). Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – częstość nieznana: podrażnienie skóry – swędzenie, wysypka, zaczerwienie, obrzęk (może wystąpić w miejscu aplikacji). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania – częstość nieznana: neomycyna stosowana długotrwale na dużych powierzchniach skóry (szczególnie na skórze uszkodzonej) może wchłaniać się do krwi i wywoływać objawy niepożądane charakterystyczne dla ogólnoustrojowego działania neomycyny.

Dawkowanie aerozolu na skórę Neobiotic:

Lek stosować według wskazań lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Wyłącznie do miejscowego stosowania na skórę. Przed użyciem wstrząsnąć. Aplikować na miejsca zmienione chorobowo, aerozol rozpylać z odległości 15-20cm przez 1-3 sekundy. Podczas rozpylania pojemnik należy trzymać pionowo. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce wodą i mydłem. Zazwyczaj zaleca się stosować 2-3 razy na dobę z zachowaniem równych odstępów czasowych. Czas leczenia: lek do krótkotrwałego stosowania – 3-7 dni. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel