Dermocort aerozol na skórę 38,25g

  • Aerozol na skórę Dermocort to produkt leczniczy z hydrokortyzonem. Jest to lek do krótkotrwałego, miejscowego stosowania w stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia m.in. w przypadku atopowego zapalenia skóry i wyprysku kontaktowego alergicznego.
  • Dermocort aerozol na skórę 38,25g
Kod produktu: 41383
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,75 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Dermocort aerozol na skórę:

Substancja czynna: hydrokortyzon (Hydrocortisonum). 1g zawiesiny zawiera 1,372mg hydrokortyzonu oraz substancje pomocnicze: sorbitanu trioleinian, lecytyna (pochodzenia zwierzęcego), izopropylu mirystynian, Drivosol 35A (propan [min. 23%], n-butan [max. 5,0%], izobutan [min. 71,5%]).

Działanie Dermocort aerozol na skórę:

Substancja czynna leku, czyli hydrokortyzon, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe, a także obkurcza naczynia krwionośne. Hydrokortyzon zalicza się do grupy kortykosteroidów. Produkt leczniczy Dermocort aerozol na skórę to lek do miejscowego stosowania w stanach zapalnych różnego pochodzenia, szczególnie w stanach zapalnych alergicznych o nasileniu średnim, które reagują na glikokortykosteroidy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dermocort aerozol na skórę wskazany do stosowania w przypadku atopowego zapalenia skóry, wyprysku kontaktowego alergicznego, reakcji występujących po ukąszeniach lub użądleniach przez owady (swędzenie i podrażnienie).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy to omówić z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: cukrzyca; jaskra lub zaćma (lek może spowodować nasilenie objawów choroby, zaleca się unikania aplikacji leku na powieki lub na skórę w okolicy powiek, ze względu na ryzyko jaskry lub zaćmy). Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Nie stosować leku na zdrową skórę. Nie wdychać rozpylanej substancji. W przypadku nieostrego widzenia lub innych zaburzeń widzenia należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do lekarza. Leku nie stosować w dużych dawkach, na dużą powierzchnię skóry, na rany, uszkodzoną skórę oraz długotrwale – kortykosteroidy wchłaniają się do krwi i mogą wywołać działania niepożądane. W przypadku, gdy w miejscu aplikacji leku wystąpi zakażenie skóry, należy się skontaktować z lekarzem. Lek nadaje się do stosowania na skórę pach i pachwin, jednak wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych, lek szybciej się wchłania w tych miejscach, co zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i ich nasilenia (nawet przy krótkotrwałym stosowaniu). Nie należy przykrywać miejsca aplikacji opatrunkiem (zwłaszcza folią czy ceratką), nasila to wchłanianie leku do organizmu, ponadto może wystąpić zanik naskórka, rozstępy i nadkażenia. Należy zachować ostrożność w stanach zanikowych tkanki podskórnej, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Aerozol skrajnie łatwopalny. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu. Należy chronić oczy przed rozpylaną substancją. Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. Jeśli lek dostanie się do oczu, należy je obficie przemyć letnią wodą. Nie wdychać rozpylanej substancji. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na ryzyko zaburzenia wzrostu i rozwoju u dzieci nie należy u nich stosować tego leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem, przy czym w okresie ciąży lek można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu, lek stosować krótkotrwale i na małe powierzchnie skóry, a w pierwszym trymestrze należy zachować szczególną ostrożność; w okresie karmienia piersią lek należy stosować ostrożnie, krótkotrwale i na małą powierzchnię skóry (nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego). Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek może powodować zaburzenia widzenia, tym samym może upośledzać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Nie stosować w przypadku zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego. Nie stosować w przypadku grzybicy układowej. Nie stosować w przypadku trądziku zwykłego lub różowatego, atrofii skóry, nowotworu skóry, stanu przednowotworowego skóry. Nie stosować w przypadku zapalenia skóry okolicy ust i zmian gruźliczych skóry, na otwarte rany i uszkodzoną skórę. Nie stosować po szczepieniach ochronnych.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: nieostre widzenie. Częstość nieznana: zanikowe zapalenie skóry, rozstępy na skórze; nawrót zakażenia; plamica posteroidowa (przebarwienia i odbarwienia skóry); powierzchowne rozszerzenie naczyń krwionośnych; trądzik; zapalenie skóry w okolicy ust; zapalenie skóry w okolicy oczu; zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie; opóźnienie gojenia ran i owrzodzeń; nadkażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe; wybroczyny (małe czerwone lub fioletowe plamki na skórze); podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość, alergia kontaktowa); jaskra lub zaćma; zahamowanie czynności osi podwzgórze – przysadka – nadnercza; zespół Cushinga; zahamowanie wzrostu i rozwoju u dzieci; hiperglikemia, cukromocz; obrzęki, nadciśnienie; zmniejszenie odporności; rozstępy. Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie aerozolu na skórę Dermocort:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Lek przeznaczony do stosowania miejscowego. Przed użyciem kilka razy wstrząsnąć energicznie pojemnikiem. Pojemnik zawiera 31 3-sekundowych doz leku. Zawartość hydrokortyzonu w jednej 3-sekundowej dozie wynosi ok. 1,7mg. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży od 12. roku życia: chorobowo zmienione miejsca na skórze należy spryskiwać strumieniem zawiesiny przez 1 do 3 sekund, trzymając pojemnik pionowo, główką rozpyłową do góry, w odległości 15-20cm. Lek zaleca się zazwyczaj aplikować 2 razy na dobę w równych odstępach czasu. Po każdym nałożeniu leku, należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą. Czas leczenia: stosować krótkotrwale, jeśli po 7 dniach objawy się nasilą lub stan nie zacznie się poprawiać, należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel