Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

IMUTEST Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw x 1 sztuka

  • Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla osób, które chcą sprawdzić, czy nie mają nadwrażliwości na główne alergeny kota, roztoczy kurzu domowego oraz pyłków traw. Test jest prosty w użyciu.
  • IMUTEST Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw x 1 sztuka
Producent: Diather
Kod produktu: 41478
90,30 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

W zestawie Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw:

Saszetka z testem kasetkowym, sterylny nakłuwacz, kapilara, odczynnik, instrukcja użycia.

Działanie Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw:

Wyrób medyczny Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw wskazany jest do samodzielnego wykonania w celu wykrywania nadwrażliwości na alergeny kota, pyłków traw i roztoczy kurzu domowego. Jest to test kasetkowy, który wykrywa swoiste immunoglobuliny klasy IgE, które skierowane są przeciwko uteroglobulinie Fel d1 (głównemu alergenowi kota, który znajduje się w jego ślinie i gruczołach łojowych), proteazie cysteinowej Der p 1 (głównemu alergenowi roztoczy kurzu domowego – Dermatophagoides pteronyssinus) oraz alergenowi g6 (pyłek traw), który obejmuje główne komponenty alergenowe: Phl p 1, Phl p 2, Phl p 5, Phl p 6, Phl p 7, Phl p 12. Wysoki poziom swoistych przeciwciał klasy IgE związany jest ze zwiększoną podatnością na alergie. Wiarygodność wyników jest porównywalna z wynikami profesjonalnych metod diagnostycznych (ImmunoCAP). Czułość testu względem referencyjnej metody laboratoryjnej wynosi 97% , swoistość – 100%. Test można robić o każdej porze roku, nie muszą wówczas występować objawy alergii, przed badaniem nie trzeba odstawiać żadnych leków (również leków przeciwalergicznych). Do wykonywania u dorosłych i dzieci. Do przeprowadzenia testu potrzebna jest niewielka próbka krwi – z opuszki palca lub u małych dzieci z pięty.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw przeznaczony do stosowania w celu wykrywania nadwrażliwości na główne alergeny kota, roztoczy kurzu domowego i pyłków traw. Wskazaniem do wykonania testu są: objawy astmatyczne (świszczący oddech, kaszel, spastyczność oskrzeli), kichanie, nieżyt nosa swędzące, łzawiące i opuchnięte oczy, reakcje anafilaktyczne, alergiczne objawy skórne (pokrzywka, świąd, rumień).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Sposób użycia testu Imutest Alergia Panel wziewny kot, roztocza, pyłki traw:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Najpierw należy dokładnie umyć i osuszyć ręce. Opuszkę palca nakłuć sterylnym nakłuwaczem. Próbkę krwi pobrać za pomocą kapilary. Krem należy nanieść na mniejsze okienko znajdujące się na kasetce, do większego dodać odczynnik. Odczekać 15 minut, następnie odciągnąć niebieski suwak z kasetki testowej. Odczytać wynik. Interpretacja wyników: w przypadku braku linii w polu kontrolny C wynik jest nieważny; wynik pozytywny wskazujący na wykrycie wysokiego poziomu przeciwciał klasy IgE skierowanych przeciwko konkretnemu alergenowi – T1 (kot), T2 (roztocza kurzu), T3 (pyłki traw): pojawia się linia w polu kontrolnym C, pojawia się linia (czerwona lub różowa, nawet słabo widoczna) w polu testowym T1, T2 lub T3.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel