Juvit Kids D3 krople 10ml

  • Produkt leczniczy Juvit Kids D3 krople wskazany jest do stosowania w profilaktyce niedoboru cholekalcyferolu oraz stanów wynikających z tego niedoboru (m.in. krzywica, osteomalacja) u noworodków, niemowląt, dzieci, młodzieży oraz u osób dorosłych.
  • Juvit Kids D3 krople 10ml
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 41762
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,81 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Juvit Kids D3 krople:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum): Jeden 1ml roztworu (czyli 40 kropli) zawiera 0,5mg (20 000IU) oraz substancje pomocnicze: triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Działanie Juvit Kids D3 krople:

Juvit Kids D3 krople to produkt leczniczy zawierający jako substancję czynną cholekalcyferol, czyli witaminę D3. W organizmie człowieka cholekalcyferol ulega przekształceniu do postaci aktywnych, które pełnią rolę hormonów. Powstaje on w organizmie człowieka pod wpływem światła słonecznego (synteza skórna). Metabolity witaminy D3 zwiększają wchłanianie wapnia i fosforanów. Ponadto witamina D pobudza wytwarzanie swoistego białka w jelicie, co ułatwia wiązanie i transport wapnia do krwi. Przyczynia się ona także do zwiększenia wchłaniania wapnia i fosforanów w obrębie nerek. W kościach cholekalcyferol zwiększa aktywność osteoklastów i osteolizę osteoklastyczną, co pobudza prawidłowe tworzenie i mineralizację kości. Produkt leczniczy Juvit Kids D3 krople jest wskazany do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D u noworodków, niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Juvit Kids D3 krople wskazany do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z tego niedoboru (np. krzywica, osteomalacja) – u osób dorosłych, młodzieży, dzieci, niemowląt i noworodków; wspomagająco w leczeniu osteoporozy u osób dorosłych; w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią (po konsultacji z lekarzem). Lek można stosować w leczeniu niedoboru witaminy D, krzywicy, osteomalacji u pacjentów uprzednio zdiagnozowanych jako kontynuacja leczenia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy spożyć w ciągu 12 miesięcy od otwarcia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Profilaktyczne dawkowanie witaminy D w populacji ogólnej powinno być zindywidualizowane w zależności od wieku, masy ciała, nasłonecznienia (pory roku), diety i trybu życia. Osoby zdrowe, które przebywają na słońcu z odkrytymi przedramionami i podudziami przez co najmniej 15 minut w godzinach od 10 do 15, bez kremów z filtrem, w okresie od maja do września – suplementacja nie jest konieczna, choć zalecana i bezpieczna. W sytuacji, gdy powyższe warunki nie są spełnione, zalecana jest suplementacja w zależności od wieku, masy ciała i podaży witaminy D w diecie, przez cały rok. O niedoborze witaminy D mówi się, gdy stężenie w surowicy 25-hydroksycholecalciferolu (25(OH)D) wynosi < 20ng/ml (< 50nmol/l). Docelowe stężenie dla optymalnego działania witaminy D wynosi 30-50ng/ml (75-125nmol/l). Stosowanie tego leku z innymi preparatami zawierającymi witaminę D może prowadzić do przedawkowania. Jeśli witamina D stosowana jest przez długi okres lub w dawkach większych niż 1000IU na dobę należy monitorować stężenie wapnia w surowicy. Osoby z sarkoidozą – istnieje ryzyko nadmiernego przekształcania cholekalcyferolu do aktywnych metabolitów; dawki powinny być zmniejszone, a pacjenci monitorowani pod względem stężenia wapnia w surowicy i w moczu. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Równoczesne stosowanie z niektórymi lekami moczopędnymi, np. chlorotiazydem, zwiększa ryzyko hiperkalcemii. Równoczesne stosowanie z lekami zawierającymi wapń wymaga monitorowania stężenie wapnia w surowicy. Niektóre leki przeciwpadaczkowe (np. karbamazepina, fenobarbital, fenytoina i prymidon) mogą zwiększać zapotrzebowanie na witaminę D3. Ponadto takie leki jak cholestyramina, kolestypol i neomycyna mogą zmniejszać wchłanianie witaminy D3. Równoczesne stosowanie z glikozydami nasercowymi może nasilić ich toksyczne działanie. Glikokortykosteroidy mogą osłabiać działanie witaminy D3. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Witamina D3 i jej metabolity przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Nie obserwowano przedawkowania u dzieci karmionych piersią. Niemowlęta karmione piersią wymagają dodatkowej suplementacji witaminy D.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku hiperkalcemii (podwyższone stężenie wapnia w surowicy), kamicy nerkowej, braku aktywności hydroksylazy cholekalcyferolu w wątrobie i w nerkach. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach, stosowanie większych dawek powoduje hiperwitaminozę oraz hiperkalcemię i związane z tym objawy (często). Częstość nieznana: uszkodzenia mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, anemia, zwapnienia naczyń krwionośnych, ból głowy, drgawki, utrata łaknienia, bóle brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, uszkodzenie nerek, wielomocz, ból mięśni i stawów, zwapnienia ektopowe, zapalenie spojówek, reakcje nadwrażliwości (świąd skóry, wysypka lub pokrzywka).

Dawkowanie kropli Juvit Kids D3:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Stosować doustnie. Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru: u noworodków i niemowląt – stosowanie wyłącznie pod nadzorem lekarza. Zazwyczaj schemat dawkowania wygląda następująco: wcześniaki: 1-2 krople (500-1000IU) na dobę. Po osiągnięciu 40. tygodnia życia wieku skorygowanego – dawkę profilaktyczną należy zmniejszyć, przy czym dawkowanie ustala lekarz prowadzący. Noworodki i niemowlęta do ukończenia 12. miesiąca życia: 1 kropla (500IU) na dobę. Dzieci od 1. do 10. roku życia: jeśli wystarczająca ekspozycja na słońce nie jest możliwa, 1-2 krople (500-1000IU) na dobę. Dzieci od 11. roku życia, młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe: jeśli wystarczająca ekspozycja na słońce nie jest możliwa, 2-4 krople (1000-2000IU) na dobę. Osoby w wieku podeszłym (powyżej 75. roku życia): 4-8 kropli (2000-4000IU) na dobę. Leczenie wspomagające osteoporozy u osób dorosłych: stosować 2-4 krople (1000-2000IU) na dobę. Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią: stosować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem: o ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się 4 krople (2000IU) na dobę. Osoby z zaburzeniami czynności nerek: przy niewydolności nerek należy kontrolować metabolizm wapnia i fosforanów, przy hiperkalcemii lub oznakach zaburzenia czynności nerek należy zmniejszyć dawkę lub przerwać leczenie. Zaleca się zmniejszenie dawki lub przerwanie leczenia, jeśli dobowe wydalanie wapnia w moczu przekroczy 7,5mmol/24 godziny (300mg/24 godziny). Bez nadzoru lekarza nie stosować długotrwale i dawkach większych niż zalecane. Bez nadzoru lekarza nie stosować jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi witaminę D – cholekalcyferol, kalcytriol lub inne metabolity i analogi witaminy D (z lekami, suplementami, środkami spożywczymi). Lek można stosować z jedzeniem i piciem. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać na łyżce z napojem lub pokarmem. Nie należy podawać leku bezpośrednio z butelki do ust pacjenta, gdyż istnieje ryzyko przedawkowania. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel