Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

KOPIRYNA x 6 tabletek

  • Lek zawiera dwie substancje czynne – kwas acetylosalicylowy oraz kofeinę. Produkt leczniczy Kopiryna działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka oraz dolegliwości bólowe o nasileniu lekkim i średnim.
  • KOPIRYNA x 6 tabletek
Producent: Arrow Poland
Kod produktu: 8694
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
2,32 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Kopiryna:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kofeina (Coffeinum). Jedna tabletka zawiera 400mg kwasu acetylosalicylowego i 50mg kofeiny oraz substancje czynne: skrobia ziemniaczana.

Działanie Kopiryna:

Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o nasileniu lekkim i średnim oraz gorączka. Produkt leczniczy Kopiryna zawiera dwie substancje czynne – kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, natomiast kofeina wspiera działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego. Ponadto kofeina stosowana z lekami przeciwbólowymi zmniejsza zmęczenie i zatrzymywanie płynów związane z menstruacją.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Kopiryna wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości bólowych o nasileniu lekkim i średnim (np. ból głowy, bóle mięśni, bóle menstruacyjne) oraz w leczeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy stosować ostrożnie i tylko za zgodą lekarza w przypadku: astmy oskrzelowej, przewlekłych chorób dróg oddechowych, gorączki siennej, polipów błony śluzowej nosa lub reakcji uczuleniowych; zaburzeń krzepnięcia krwi (w wyniku niedoboru witaminy K); niedokrwistości (niedoboru krwinek czerwonych); podwyższonego ciśnienia krwi; zaburzeń czynności serca; dny moczanowej (choroby związanej ze zwiększonym stężeniem kwasu moczowego we krwi); zaburzeń czynności wątroby i nerek; jednoczesnego podawania leków przeciwzakrzepowych; przebytej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, lub krwawień z przewodu pokarmowego; niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu uczestniczącego w przemianach zachodzących w krwinkach czerwonych). Jednoczesne stosowanie leku z alkoholem zwiększa ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego. Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych, głównie zawierających kilka substancji czynnych, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie należy stosować leku w tym okresie. W przypadku zajścia w ciążę podczas długotrwałego zażywania leku, należy poinformować o tym lekarza. Wpływ na płodność: kwas acetylosalicylowy może utrudniać zajście w ciążę, dlatego kobiety starające się o dziecko powinny się skonsultować z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to skonsultować z lekarzem. Tego leku nie można stosować z takimi lekami jak: metotreksat; pochodne kumaryny, heparyna, tyklopidyna; inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; glikokortykosteroidy z wyjątkiem hydrokortyzonu; digoksyna; leki stosowane w cukrzycy; kwas walproinowy; sympatykomimetyki; tyroksyna; substancje o działaniu zbliżonym do efedryny; pochodne kwasu barbiturowego; benzbromaron, probenecyd; leki moczopędne; inhibitory konwertazy angiotensyny; leki przeciwhistaminowe; teofilina; cymetydyna; inhibitory gyrazy z grupy pochodnych kwasu chinolinokarboksylowego; disulfiram; doustne środki antykoncepcyjne. Nie łączyć z alkoholem i tytoniem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występują: ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek, serca; ciężkie niewyrównane nadciśnienie; czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy; krwawienie z przewodu pokarmowego; skaza krwotoczna (ogólna skłonność do krwawień). Nie stosować, jeśli u pacjenta stwierdzono wystąpienie w przeszłości napadów astmy oskrzelowej, wywołanej podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować, jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15mg na tydzień lub większych. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a. Nie stosować co najmniej 5 dni przed zabiegiem chirurgicznym.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Mogą wystąpić: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie i krwawienia z przewodu pokarmowego (objawy krwawienia to fusowate wymioty, smoliste stolce, do krwawień dochodzi częściej przy stosowaniu większych dawek), choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja, dolegliwości żołądkowo-jelitowe; przemijające zaburzenia czynności wątroby; ból głowy przy długotrwałym stosowaniu; zawroty głowy i szumy uszne, zwykle po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku; zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, niedobór płytek krwi (krwawienia mogą skutkować: niedokrwistością); wylew krwi do mózgu (głównie u pacjentów z niekontrolowanym podwyższonym ciśnieniem krwi i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe); przemijający wzrost ciśnienia krwi; po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego odnotowano uszkodzenie nerek; reakcje uczuleniowe: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje skórne (np. wysypka, pokrzywka), zaburzenia oddychania, zaburzenia pracy serca, obrzęk i bardzo rzadko ciężkie reakcje uczuleniowe, w tym wstrząs anafilaktyczny (może wystąpić obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności w oddychaniu, duszność aż do napadów astmy, przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia krwi; w przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast zapewnić opiekę medyczną); bezsenność, niepokój; kołatanie serca, przyspieszenie rytmu serca.

Dawkowanie tabletek Kopiryna:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecane dawkowanie: osoby dorosłe: zwykle 1-2 tabletek do 3 razy na dobę; młodzież powyżej 12. roku życia: zwykle 1/2-1 tabletki 3 razy na dobę. Tabletki należy połykać, popijać dużą ilością wody.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel