Polecane produkty
Skład AuroGo:
Substancje czynne: makrogol 3350, sodu chlorek, sodu wodorowęglan i potasu chlorek. Każda saszetka zawiera 13,1250g makrogolu 3350, 0,1785g sodu wodorowęglanu, 0,3507g sodu chlorku i 0,0466g potasu chlorku oraz substancje pomocnicze: aromat pomarańczowy Evogran, aromat cytrynowo-limonkowy ,,ME”, krzemionka koloidalna, bezwodna i sacharyna sodowa.
Działanie AuroGo:
Wskazaniem do stosowania produkt leczniczego AuroGo jest leczenie zaparć. Lek przeznaczony jest do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia, u osób dorosłych i osób w podeszłym wieku. Lek działa przeczyszczająco, pomaga utrzymać prawidłową perystaltykę jelit, również w sytuacji, gdy zaparcie trwa długo. Preparat można ponadto stosować w ciężkim zaparciu, które określane jest jako zaklinowanie stolca. Lek w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. W składzie zawarto takie substancje czynne jak makrogol 3350, sodu chlorek, sodu wodorowęglan oraz potasu chlorek.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy AuroGo wskazany do stosowania w leczeniu zaparć. Lek do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia, osób dorosłych i osób w podeszłym wieku.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania tego leku należy przyjmować duże ilości płynów. Płyn przyjmowany razem z lekiem nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów. Jeśli wystąpią działania niepożądane jak obrzęk, duszność, zmęczenie, odwodnienie (zwiększone pragnienie, suchość w jamie ustnej i osłabienie) lub problemy z sercem, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Podczas stosowania tego leku, niektóre leki, np. przeciwpadaczkowe mogą nie działać odpowiednio skutecznie. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią, przy czym przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera sód – maksymalna zalecana dobowa dawka leku stosowana w zaparciu zawiera 558mg sodu (występuje w soli kuchennej). Odpowiada to 27,9% zalecanej maksymalnej dobowej ilości sodu w diecie u osób dorosłych. Osoby, którym zalecono dietę niskosodową, powinny się skonsultować z lekarzem, jeśli konieczne jest stosowanie 3 lub więcej saszetek na dobę przez dłuższy czas. Dotyczy tylko wskazania zaklinowanie stolca – maksymalna zalecana dobowa dawka leku stosowana w zaklinowaniu stolca zawiera 1494mg sodu (występuje w soli kuchennej). Odpowiada to 74,7% zalecanej maksymalnej dobowej ilości sodu w diecie u osób dorosłych. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli konieczne jest przyjmowanie 3 lub więcej saszetek na dobę przez dłuższy czas, szczególnie, jeśli pacjentowi zalecono dietę niskosodową.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit, perforacji ściany jelita, ciężkiej choroby zapalnej jelit (wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Crohna lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy (okrężnica olbrzymia rzekoma)).
Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku, gdy wystąpią następujące działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza: ciężka reakcja alergiczna, która powoduje trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Inne działania niepożądane: reakcje alergiczne, które mogą powodować wysypkę skórną, swędzenie, zaczerwienienie skóry lub pokrzywkę, obrzęk dłoni, stóp lub kostek, ból głowy oraz wysokie lub niskie stężenie potasu we krwi. Czasami może wystąpić niestrawność, ból brzucha lub burczenie w brzuchu. W początkowym okresie stosowania tego leku może wystąpić wzdęcie brzucha, dolegliwości związane z gazami jelitowymi, nudności lub wymioty, pacjent może również odczuwać ból odbytu i może wystąpić łagodna biegunka. Te objawy zwykle ustępują, gdy dawka leku zostanie zmniejszona. Częstość nieznana: zmiana stężenia płynów lub elektrolitów w organizmie (małe stężenie potasu, małe stężenie sodu).
Dawkowanie proszku do sporządzania roztworu doustnego AuroGo:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek można stosować w dowolnej porze – z posiłkiem lub bez posiłku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 125ml (pół szklanki) wody, dokładnie wymieszać (aż do rozpuszczenia proszku, roztwór powinien być klarowny lub lekko opalizujący) i wypić. Zaparcie: stosować jedną saszetkę 1-3 razy na dobę – w zależności od nasilenia zaparcia. Czas stosowania: zwykle 2 tygodnie. Jeśli konieczne jest stosowanie leku dłużej, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli zaparcie jest spowodowane przez takie choroby, jak: choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub przez przyjmowanie innych leków, które powodują zaparcie, lekarz może zalecić stosowanie tego leku dłużej niż przez 2 tygodnie. Zazwyczaj w trakcie długotrwałego leczenia dawkę zmniejsza się do 1-2 saszetek na dobę. Zaklinowanie stolca: przed zastosowaniem leku należy zgłosić lekarzowi, że wystąpiło zaklinowanie stolca. W takim przypadku należy stosować 8 saszetek na dobę (8 saszetek rozpuścić w 1 litrze wody). Należy zastosować 8 saszetek w ciągu 6 godzin, i jeśli jest to konieczne, przyjmować lek przez okres do 3 dni. Czas stosowania: leczenie nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Osoby z chorobami serca nie powinny stosować więcej niż 2 saszetki w ciągu 1 godziny. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skontaktować się z lekarzem.