Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry 20ml

  • Wyrób medyczny Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry zawiera bogaty w glicerydy kwasów tłuszczowych olej kukurydziany. Wskazany jest do stosowania m.in. w celu zapobiegania odleżynom w okolicy miednicy u osób narażonych na powstanie tych ran.
  • Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry 20ml
Producent: Laboratoire Urgo
Kod produktu: 42724
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
36,55 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry:

Olej kukurydziany: 99%, aromat anyżkowy: 1%.

Działanie Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry:

Preparat zawiera bogaty w glicerydy kwasów tłuszczowych olej kukurydziany oraz aromat anyżkowy. Wyrób medyczny Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry wskazany jest do miejscowego stosowania celem zapobiegania odleżynom w okolicy miednicy u osób, które narażone są na powstawanie odleżyn, a także celem zapobiegania ranom wynikającym z długotrwałego noszenia masek i okularów ochronnych u pracowników służby zdrowia bądź u osób, które mają liczne kontakty społeczne. Olejek działa zmiękczająco, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Dodatkowo preparat pomaga utrzymać odpowiednie utlenienie skóry podczas ucisku.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry przeznaczony do stosowania w profilaktyce odleżyn w obszarze miednicy u pacjentów narażonych na powstanie odleżyn oraz w profilaktyce ran spowodowanych długotrwałym noszeniem masek lub okularów ochronnych u pracowników służby zdrowia lub osób mających liczne kontakty społeczne.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie rozpylać w pobliżu żaru i otwartego ognia. Nie stosować w przypadku uszkodzenia butelki z rozpylaczem. Nie połykać. Spożycie może mieć efekt przeczyszczający. W przypadku połknięcia należy od razu wypłukać usta wodą, nie wywoływać wymiotów. Unikać kontaktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi – w przypadku kontaktu należy je natychmiast przepłukać dużą ilością wody. Preparat zawiera aromat, dlatego może pojawić się alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, należy się skonsultować z lekarzem. Należy się zgłosić po poradę do lekarza lub pracownika służy zdrowia, gdy pojawi się długotrwałe zaczerwienienie lub skóra zaczyna wyglądać nietypowo. Z jednego opakowania powinna korzystać jedna osoba (aby uniknąć zakażenia mikrobiologicznego). Jeśli pojawi się rana lub odleżyna, należy zaprzestać stosowania olejku i rozpocząć odpowiednie działania lecznicze. Po aplikacji olejku zaleca się poczekać kilka minut z założeniem opatrunku lub bandażu, maski lub okularów ochronnych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować na rany. Nie stosować u dzieci.

Sposób użycia olejku do pielęgnacji skóry Sanyrene:

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Każdorazowo przed użyciem oraz po użyciu należy umyć ręce. Zapobieganie odleżynom: rozpylić jedna dozę olejku na skórę w obszarze miednicy (okolice krętarzy, kości kulszowej i/lub kości krzyżowej). Przez około jedną minutę delikatnie rozprowadzać olejek opuszkami palców. Nie należy intensywnie wcierać i wmasowywać olejku, aby nie uszkodzić skóry. Należy pamiętać, że oprócz stosowania olejku ważne jest, aby zmieniać pozycję ciała pacjenta, mobilizować ciało, chronić skórę przed wilgocią oraz regularnie kontrolować stan skóry. Zapobieganie ranom spowodowanym długotrwałym noszeniem masek lub okularów ochronnych: rozpylić jedną dozę olejku na palce, delikatnie rozprowadzić go opuszkami palców przez około minutę na nosie, policzkach –głównie kościach policzkowych, wokół uszu, na czole. Nie należy intensywnie wcierać i wmasowywać olejku, aby nie uszkodzić skóry. Częstość stosowania: zaleca się stosować 2-4 razy dziennie, przy każdej zmianie pozycji, przed założeniem maski ochronnej. Skuteczność działania preparatu zależny od częstego i regularnego stosowania.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel