Vigalex Max 4000 x 90 tabletek

  • Lek wskazany do stosowania u osób dorosłych z nadwagą. Produkt leczniczy Vigalex Max 4000 stosuje się w profilaktyce niedoboru witaminy D, jej niedobór może prowadzić m.in. do osteomalacji. Jedna tabletka zawiera aż 4000IU cholekalcyferolu.
  • Vigalex Max 4000 x 90 tabletek
Krótka data: 31-12-2023
Producent: Biofarm
Kod produktu: 40890
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
62,90 zł
18,87 zł
Oszczędzasz 70% (44,03 zł).
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Vigalex Max 4000:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna tabletka zawiera 40mg cholekalcyferolu w proszku, co odpowiada 0,1mg cholekalcyferolu (witaminy D3) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-alfa-tokoferol.

Działanie Vigalex Max 4000:

Dawka cholekalcyferolu w każdej tabletce produktu leczniczego Vigalex Max 4000 jest bardzo wysoka – aż 100mcg (4000IU). Lek ten jest wskazany do stosowania u osób dorosłych z otyłością, u których wskaźnik masy ciała BMI jest równy lub wyższy niż 30. Wskazaniem do stosowania leku jest profilaktyka niedoborów witaminy D oraz schorzeń, które wynikają z tych niedoborów (m.in. osteomalacja, osteoporoza). Witamina D jest niezbędnym składnikiem uczestniczącym w procesie tworzenia kości.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vigalex Max 4000 wskazany do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D i profilaktyce stanów, które wynikają z niedoboru witaminy D (są to np.: osteomalacja, osteoporoza). Lek dla dorosłych osób z otyłością (wskaźnik BMI >30).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Osoby, które przyjmują inne preparaty z witaminą D, osoby, które przyjmują witaminę D długotrwale, osoby z sarkoidozą, osoby z zaburzeniami czynności nerek, osoby, które stosują glikozydy nasercowe lub leki moczopędne powinny stosować lek Vigalex Max 4000 pod nadzorem lekarza. W przypadku długotrwałego stosowania witaminy D należy kontrolować stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzać czynności nerek. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dawki. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią nie powinny stosować dawek powyżej 2000IU na dobę. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania – preparat uznaje się za „wolny od sodu”. Lek zawiera sacharozę, czyli przed zastosowaniem leku osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować w przypadku hiperkalcemii i/lub hiperkalciurii. Nie stosować w przypadku rzekomej niedoczynności przytarczyc. Nie stosować w przypadku kamicy nerkowej i/lub ciężkiej niewydolności nerek.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, choć nie pojawią się one u każdego. Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowe – zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka; reakcje nadwrażliwości – świąd skóry, wysypka lub pokrzywka. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia i hiperkalciuria. W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Dawkowanie tabletek Vigalex Max 4000:

Należy stosować się do zaleceń lekarza lub do zaleceń znajdujących się w ulotce. Tabletki stosować doustnie, popijać odpowiednią ilością wody. Profilaktyka niedoboru witaminy D, profilaktyka stanów wynikających z niedoboru witaminy D u osób dorosłych z otyłością: zwykle stosuje się jedną tabletkę (4000IU) na dobę – w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, gdy nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich). Osoby z niewydolnością nerek: nie stosować bez konsultacji lekarskiej. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować długotrwale (dłużej niż 3 miesiące). Nie przekraczać zalecanych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel