Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ZETUVIT PLUS Silicone Kompresy 10cm x 20cm x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Zetuvit Plus Silicone Kompresy wskazany jest do opatrywania ran ostrych i przewlekłych z umiarkowanym i dużym wysiękiem. Zaletą produktu jest chłonny wkład oraz silikonowa warstwa kontaktowa. Rozmiar: 10cm x 20cm. Produkt jałowy.
  • ZETUVIT PLUS Silicone Kompresy 10cm x 20cm x 1 sztuka
Producent: Hartmann
Kod produktu: 43823
25,68 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Zetuvit Plus Silicone Kompresy:

Wkład chłonny wykonany z celulozy i wysokochłonnego poliakrylanu, warstwa kontaktowa w postaci drobnej siateczki silikonowej, podłoże opatrunku wykonane z włókniny polipropylenowej w kolorze zielonym.

Działanie Zetuvit Plus Silicone Kompresy:

Zetuvit Plus Silicone Kompresy to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia ostrych i przewlekłych ran o umiarkowanym lub dużym wysięku. Opatrunek wyposażony w silikonową warstwę kontaktową, która ułatwia aplikację i zapewnia bezbolesne, atraumatyczne usunięcie oraz chłonny wkład z superabsorbentem, który pochłania i zatrzymuje wysięk w swoim wnętrzu. Wyrób ma wysoki potencjał retencyjny. Opatrunek jest hydrofobowy, przepuszcza powietrze i umożliwia wymianę gazową.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Zetuvit Plus Silicone Kompresy przeznaczony do stosowania w celu opatrywania ran ostrych i chronicznych o umiarkowanym i dużym wysięku – w przypadku ran przewlekłych zalecany do stosowania w fazie ziarninowania i epitelializacji; może być stosowany w kombinacji z terapią uciskową. Rozmiar: 10cm x 20cm.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Opatrunek można mocować przylepcem (np. Omnifix Elastic), opaską podtrzymującą (np. Peha-haft, Peha-fix) lub rękawem opatrunkowym (np. Stülpa-fix). Produkt sterylny. W przypadku, gdy gojenie rany nie przebiega prawidłowo, przed rozpoczęciem leczenia należy się skonsultować z lekarzem. Leczenie rany z wykorzystaniem tego opatrunku nie może zastąpić przyczynowego leczenia nieprawidłowego gojenia się rany. W przypadku pojawienia się klinicznych objawów przedmiotowych zakażenia, przed zastosowaniem tego opatrunku należy wyleczyć zakażenie. We wszystkich przypadkach należy przestrzegać ustalonego protokołu klinicznego. Nie ma danych wskazujących na korzyści ze stosowania opatrunku u osób wrażliwych (np. niemowlęta, dzieci, kobiety w ciąży lub kobiety karmiące) oraz o braku takich korzyści, dlatego w tej grupie wyrób należy stosować, zachowując środki ostrożności i zawsze zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Sposób użycia Kompresów Zetuvit Plus Silicone:

Tylko do użytku zewnętrznego. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Ranę oczyścić roztworem soli fizjologicznej lub według zaleceń lekarza. Wielkość opatrunku dobrać do wielkości rany, tak aby wkład środowy wychodził około 1-2cm poza krawędź rany. Opatrunku nie przycinać. Po przemyciu rany należy sprawdzić, czy obszar wokół niej jest suchy (do osuszenia należy użyć wacików). Jest to ważne dla odpowiedniego przylegania opatrunku. Następnie nałożyć opatrunek przylegającą stroną do rany. Zielona strona ma znajdować się po stronie przeciwnej do rany. Opatrunek należy przymocować przy użyciu bandaża podtrzymującego Peha-haft lub innego produktu podtrzymującego, można też założyć bandaż uciskowy zgodnie z instrukcją lekarza. Czas pozostawienia opatrunku na ranie: przez kilka dni, w zależności od stanu rany i ustalonego protokołu klinicznego. Opatrunek trzeba zmienić, gdy występują wskazania kliniczne lub w sytuacji, gdy wysięk dotrze do brzegu wkładu chłonnego.

Producent: Hartmann

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel