Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nifuroksazyd100mg x 24 tabletek

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Nifuroksazyd 100mg jest leczenie ostrych lub przewlekłych biegunek w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Nifuroksazyd100mg x 24 tabletek
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 43989
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,19 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nifuroksazyd 100mg:

Substancja czynna: nifuroksazyd (Nifuroxazidum). Każda tabletka powlekana zawiera 100mg nifuroksazydu oraz substancje czynne: skrobia żelowana, powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka Opadry II Yellow (alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E 171), talk, żółcień chinolinowa (E 104), lak, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), indygokarmin (E 132), lak).

Działanie Nifuroksazyd 100mg:

Nifuroksazyd 100mg to produkt leczniczy dla dzieci powyżej 6. roku życia i dla osób dorosłych. Substancją czynną leku jest nifuroksazyd. Działa on przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenia jelitowe. Co ważne, preparat nie wpływa na naturalną florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym. Lek działa miejscowo w świetle jelita, nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Jest to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu ostrych lub przewlekłych biegunek w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Nifuroksazyd 100mg wskazany do stosowania w leczeniu ostrych lub przewlekłych biegunek w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego (m.in. biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit). Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i dla dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku, gdy biegunka utrzymuje się dłużej niż 2-3 dni, mimo stosowania leku lub w przypadku nasilenia biegunki, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Wykona on badania w celu ustalenia przyczyny objawów i ustali dalsze leczenie. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej (duszność, wysypka, świąd) należy zaprzestać stosowania leku. Lek stosuje się łącznie z dietą i stałym nawadnianiem organizmu dużą ilością płynów. W przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów lub utraty apetytu, należy rozważyć nawadnianie drogą dożylną. Stosowanie u dzieci: podawanie leku dzieciom poniżej 6. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie tego leku z niektórymi lekami może powodować ryzyko wystąpienia reakcji disulfiramopodobnej (ostra i zagrażająca zdrowiu reakcja nietolerancji), są to takie leki jak: metronidazol (chemioterapeutyk stosowany w leczeniu zakażeń, m.in. trądziku różowatego, zapalenia otrzewnej, posocznicy); sulfonamidy (leki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych); cefalosporyny (antybiotyki); chloramfenikol (antybiotyk); nitrofurantoina (antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń układu moczowego); gryzeofulwina (antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby). Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: tabletki popijać płynem. Lek ten trzeba stosować równocześnie z zachowaniem ścisłej diety (m.in. wyłączenie z jadłospisu soków, surowych warzyw, owoców, zielonych warzyw, pikantnych potraw, jak również mrożonej żywności czy napojów; wskazany jest ryż i grillowane mięso), należy też odpowiednio nawadniać organizm dużą ilością płynów, słodzonymi lub solonymi napojami, w celu uzupełnienia utraty płynów spowodowanej przez biegunkę (średnie spożycie wody dla osoby dorosłej wynosi 2 litry na dobę). W trakcie leczenia nie spożywać alkoholu – ze względu na ryzyko ostrych i zagrażających zdrowiu reakcji nietolerancji (tzw. reakcje disulfiramopodobne). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym kobiety w ciąży nie powinny stosować tego leku, chyba, że zostanie on zalecony przez lekarza. W ramach zachowania środków ostrożności tego leku nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. U kobiet w wieku rozrodczym lek ten można stosować tylko wtedy, gdy stosują one skuteczną antykoncepcję. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, pochodne nitrofuranu. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej). Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się na Oddział Ratunkowy najbliższego szpitala: reakcja uczuleniowa występująca do 20 minut od przyjęcia leku (wysypka, silne opuchnięcie twarzy, ust lub gardła, trudności w oddychaniu, mówieniu lub przełykaniu, gwałtowne zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość, niepokój, pocenie się, zawroty głowy, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu i pracy serca) – częstość nieznana; obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna – nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu). Obrzęk w obrębie głowy i szyi może powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu – częstość nieznana. Lek ten jest zwykle dobrze tolerowany. Częstość nieznana: wysypka skórna; pokrzywka; niedokrwistość hemolityczna (u osób ze stwierdzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej istnieje ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej); ból brzucha, nudności, nasilenie biegunki. Dodatkowe działania niepożądane u dzieci i młodzieży: brak.

Dawkowanie tabletek Nifuroksazyd 100mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: 8 tabletek (800mg) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 6. roku życia: 6-8 tabletek (600-800mg) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Tabletki połykać w całości, nie przegryzać, nie kruszyć. Należy popić odpowiednią ilością płynu (szklanka wody). Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem, lekarz może zlecić dłuższe przyjmowanie leku. W przypadku, gdy po 3 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Aflofarm

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel