Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

RAPHACHOLIN C x 30 drażetek

  • Lek stosuje się w atonii pęcherzyka żółciowego, w zaburzeniach trawienia (zwłaszcza spowodowanych dyskinezą dróg żółciowych, wzdęciach, zaparciach), pomocniczo w stanach zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego.
  • RAPHACHOLIN C x 30 drażetek
Kod produktu: 2854
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,67 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Raphacholin C - na co pomaga?

Raphacholin C to lek dostępny bez recepty, stosowany przy nieprawidłowej pracy wątroby, pęcherzyka żółciowego lub perystaltyce jelit. Eliminuje nadmiar szkodliwych substancji przyjmowanych z pokarmem, ułatwia trawienie i obniża poziom wydzielanej żółci. Ze względu na to, że ułatwia pracę wątroby, wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała, a także pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Skutecznie niweluje dolegliwości wątrobowe takie jak wzdęcia, gazy, nudności i zaparcia. Szybko przynosi ulgę i zapobiega pojawianiu się ponownych dolegliwości wątrobowych. Raphacholin C zawiera w swoim składzie węgiel aktywny, wyciąg z korzenia czarnej rzodkiewki i karczocha, a także tlenek żelaza i wiele innych substancji pomocniczych.

Raphacholin C - skład

1 drażetka o masie 600 mg zawiera
Substancje czynne:
Raphani sat. nigri extr. sicc. cum Carbo medicinalis (1:1) 150,0 mg
Cynarae herbae extr. spissum 47,0 mg Menthae pip. oleum 15,0 mg
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, żelatyna, aerosil, stearynian magnezu, talk, guma arabska, wodorofosforan wapnia, węgiel leczniczy

Raphacholin C - działanie

Lek złożony o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Wywiera bezpośredni wpływ na wątrobę, pobudza czynności wydzielnicze i zwiększa ilość wytwarzanej żółci. Ponadto wpływa ochronnie na miąższ wątroby, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, działa spazmolitycznie i moczopędnie.

Raphacholin C - wskazania

Lek stosuje się w atonii pęcherzyka żółciowego, w zaburzeniach trawienia (zwłaszcza spowodowanych dyskinezą dróg żółciowych, wzdęciach, zaparciach), pomocniczo w stanach zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego.
W przypadku kamicy żółciowej lek stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Raphacholin C - dawkowanie

Dorosłym 3 razy dziennie po 1 do 2 drażetek po jedzeniu. W zaparciach 2 drażetki rano i wieczorem na 1/2 godziny przed jedzeniem. W uzasadnionych przypadkach stosować u dzieci powyżej 12 roku życia 1 drażetkę w całości 3 razy dziennie po posiłku.

Raphacholin C a alkohol

Producent w ulotce nie uwzględnia odrębnych zaleceń w stosunku do przyjmowania alkoholu w czasie trwania kuracji, jednak ze względu na swój oczyszczający efekt, odradza się spożywania alkoholu podczas stosowania leku.

Raphacholin C w ciąży

Nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa płodu w czasie kuracji. Przed zażyciem leku należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę i stosować do jego ewentualnych zaleceń dotyczących dawkowania.

Raphacholin C przeciwwskazania

Raphacholin C nie powinien być stosowany przez osoby nadwrażliwych czy uczulonych na którąkolwiek z substancji aktywnych leku oraz cierpiące na niewydolność, czy marskość wątroby, niedrożność dróg żółciowych, ostrych stanów zapalnych jelit i żołądka. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 10 roku życia, a w przypadku wystąpienia kamicy żółciowej, stosowanie leku powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który oceni korzyści nad ryzyko i określi indywidualny system dawkowania.

Raphacholin C a karmienie piersią

Raphacholin C nie został przebadany pod kątem bezpieczeństwa w czasie karmienia piersią, jednak stwierdza się, że część jego substancji przenika do mleka matki. Warto zatem przed zastosowaniem kuracji skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zadecyduje o ostatecznym wdrożeniu leku.

Raphacholin C - przechowywanie

Raphacholin C bnależy przechowywać w temperaturze poniżej 25 st. C w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Warto również zadbać, by lek nie był pod wpływem ekspansji światła słonecznego. Nie należy go spożywać po upływie terminu ważności.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o RAPHACHOLIN C x 30 drażetek

5.00
Liczba opinii: 4
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2021-02-26
Bardzo dobry lek, jak zawsze.
Katrin, Rönninge
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie1
5/5
2015-08-01
Jest super, jak zawsze. Po krotkim zazywaniu odzyskalam komfort - wart polecenia.
Ewa, Nakskov
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-08-08
Bez zastrzezen! Polecam!
Marek, Farsta
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-02-14
lek skuteczny na niestrawność i nie tylko, polecam
Maria, Strzeniówka
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie2
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z RAPHACHOLIN C x 30 drażetek

2023-08-02

Zapalenie wątroby – rodzaje, przebieg, leczenie

Zapalenie wątroby – rodzaje, przebieg, leczenie
Zapalenie wątroby zwykle spowodowane jest zakażeniem wirusami, a także nadużywaniem alkoholu. Leczenie zapalenia wątroby najczęściej ma charakter objawowy.
2023-07-19

Dieta wątrobowa. Na czym polega i kto powinien ją stosować?

Dieta wątrobowa. Na czym polega i kto powinien ją stosować?
Dieta wątrobowa to dieta lekkostrawna ograniczająca spożycie tłuszczów i cukrów prostych. Zwykle stosuje się ją jako wsparcie w leczeniu chorób wątroby.
2022-08-31

Jak dbać o wątrobę na co dzień? 5 wskazówek!

Jak dbać o wątrobę na co dzień? 5 wskazówek!
Jak dbać o wątrobę na co dzień? Trzeba unikać alkoholu i tłustej, przetworzonej żywności. Należy pić zioła dobre dla wątroby i uprawiać aktywność fizyczną.
2021-10-26

Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?

Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?
Wątroba nie jest narządem unerwionym, w związku z tym nie boli... mimo to ból i ucisk odczuwalny z prawej strony jamy brzusznej może być sygnałem ostrzegawczym od wątroby! Charakterystyczny dyskomfort w okolicy wątroby to efekt powiększonej i podrażnionej wątroby. Co zrobić, by uniknąć wątrobowych problemów i czy zioła na wątrobę, takie jak: mniszek lekarski, ostropest plamisty mogą naturalnie wspomóc jej zdrowie?
pixel