Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Lukrecja – najsłodsze lekarstwo świata

Lukrecja – najsłodsze lekarstwo świata

Kiedy słyszysz słowo 'lukrecja', Twoja pierwsza myśl to zapewne wspomnienie z dzieciństwa – smak pysznego, słodkiego cukierka. Jako dziecko nie zdawałaś sobie sprawy, że Twoje ulubione słodycze to także środek o działaniu leczniczym. Okazuje się, że lukrecja jest pomocna w wielu różnych schorzeniach i dolegliwościach. Najczęściej dostępna jest w suplementach, jak również jako składnik herbatek ziołowych i produktów spożywczych. Mało tego, jako składnik kosmetyków potrafi zdziałać cuda.
Morwa biała - dar Matki Ziemi dla cukrzyków i nie tylko

Morwa biała - dar Matki Ziemi dla cukrzyków i nie tylko

Dziś słów kilka o morwie białej. Jest to drzewo, które z powodzeniem rośnie w Polsce i daje nam wartościowe owoce, liście a nawet korzenie. Dzięki nim morwa biała jest znana od dawna nie tylko jako remedium na podwyższony poziom cukru, ale również jako pomoc w zaparciach, wrzodach żołądka, obfitych krwawieniach.
Wody lecznicze w naszym domu

Wody lecznicze w naszym domu

Woda stanowi podstawę każdego życia, o tym wiemy wszyscy. Jednak nie każdy ma świadomość, że oprócz zwykłej wody z kranu czy wody butelkowanej, do kupienia są również wody lecznicze.
W kurkumie drzemie siła!

W kurkumie drzemie siła!

Nigdy nie słyszałaś o niesamowitych właściwościach ostryżu? Nie znasz jego charakterystycznego smaku i zapachu? Wiele tracisz! To, co w Indiach wiadome było od stuleci, zostało potwierdzone badaniami wielu ośrodków badawczych i organizacji zajmujących się zdrowiem. Kurkuma to remedium na wiele dolegliwości. Nic dziwnego, że najwięcej publikacji w ostatnim czasie poświęconych jest właśnie jej cudownym właściwościom. Jak stosowanie tej orientalnej przyprawy może wpłynąć na Twoje zdrowie?
W walce z cholesterolem, czyli co nieco o monakolinie K

W walce z cholesterolem, czyli co nieco o monakolinie K

Jestem zdania, że cholesterol jest nam niezbędny do życia i nie wolno nam toczyć z nim bezsensownej walki, gdy jest na poziomie  lekko odstającym od normy. W przypadku znacznie zawyżonych ilości cholesterolu i trójglicerydów w badaniach należy udać się do lekarza i przyjmować leki na receptę. Jeśli jednak z jakiś powodów nie chcesz tego zrobić, wspomagasz się dietą i chcesz spróbować czegoś nieagresywnego, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj, że zawsze możesz też pobiegać, pójść na spacer z psem, na basen lub siłownię. Decyzja należy do Ciebie.
Pokarm Majów również dla nas? - czyli o nasionach Chia

Pokarm Majów również dla nas? - czyli o nasionach Chia

Nasiona chia - brzmi egzotycznie? I dobrze, gdyż nasiona te pochodzą od rosnącej w Ameryce Południowej szałwii hiszpańskiej. Znane już od czasów Majów i Azteków maleńkie nasiona chia były i nadal są doskonałym źródłem kwasów Omega 3, wielu witamin i minerałów. Wszystko dobrze, ale jakby tu ,,ugryźć’’ ten relikt przeszłości?
Czy eko znaczy organic? O rodzajach kosmetyków naturalnych

Czy eko znaczy organic? O rodzajach kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne, organiczne i ekologiczne - dla przeciętnego konsumenta terminy te często używane są jako synonimy. Na pierwszy rzut okaz tak jest, lecz w rzeczywistości o przynależności kosmetyków do poszczególnych grup decydują subtelne różnice. Poniżej przegląd kosmetyków przyjaznych nie tylko naszej skórze, ale także i środowisku.
Znaczenie białka konopnego w diecie

Znaczenie białka konopnego w diecie

Od kiedy pojawiły się doniesienia o skuteczności działania konopi indyjskich np. w leczeniu nowotworów, na rynku pojawiły się preparaty zawierające w swoim składzie nasiona konopi siewnej, która dopuszczona jest do obrotu w naszym kraju. Nie jest to oczywiście konopia indyjska i nie posiada tych samych właściwości ale jej najcenniejszym składnikiem jest tzw. białko konopne będące doskonałym źródłem egzogennych aminokwasów, witamin, minerałów no i oczywiście białka.
Słodkie i zdrowe - to,  jest możliwe, czyli czym słodzić, żeby sobie nie zaszkodzić?

Słodkie i zdrowe - to, jest możliwe, czyli czym słodzić, żeby sobie nie zaszkodzić?

Media donoszą, iż odsetek osób otyłych nieustannie rośnie, a liczba cierpiących na cukrzycę stale się powiększa. Jednym z czynników powodujących te schorzenia jest nadmierna ilość spożywanego białego cukru, czyli sacharozy. Cukier krzepi - jak głosiło niegdysiejsze hasło, teraz to tylko pusty slogan, cukrowi bliżej do hasła "biała śmierć". Niestety dziś niemal każdy produkt dostępny na rynku zawiera sacharozę, glukozę lub fruktozę. Ciekawą alternatywą wydają się coraz popularniejsze ostatnio naturalne słodziki z grupy cukroli - ksylitol i erytrol. Są równie słodkie, co tradycyjny cukier, ale nie wywołują reperkusji zdrowotnych.
Lampa Sollux - czyli lecznicze światło

Lampa Sollux - czyli lecznicze światło

Naświetlanie promieniowaniem podczerwonym - brzmi groźnie i specjalistycznie? Nic bardziej mylnego, gdy pod uwagę bierzemy źródło takiego promieniowania dostępne w powszechnej sprzedaży do użytku domowego. Mam na myśli lampy Sollux, które od wielu lat są dostępne na rynku dla każdego.Lampy Sollux to idealna alternatywna w przypadku, gdy mamy dość łykania tabletek, smarowania nieskutecznymi maściami i biegania do gabinetu fizjoterapeutycznego.
Co nieco o spirulinie, czyli jak algi morskie wpływają na zdrowie naszych dzieci i nas samych?

Co nieco o spirulinie, czyli jak algi morskie wpływają na zdrowie naszych dzieci i nas samych?

Spirulina to alga morska o przepięknym szmaragdowozielonym kolorze. Aztekowie już dawno, dawno temu nazwali ją dość dosłownie - “odchody kamienia” - Tecuitlatl. Mimo tej niezbyt zachęcającej nazwy docenili jej wartość. Myślę, że i my powinniśmy dać szansę swojemu zdrowiu i zwrócić się w kierunku natury. Oczywiście nie będziemy chodzić po dnie jeziora np. Czad i zeskrobywać alg z kamienia ale warto skorzystać z gotowych preparatów o dobrej jakości.
Wirusa Zika - lokalny problem czy globalna epidemia?

Wirusa Zika - lokalny problem czy globalna epidemia?

O wirusie Zika zrobiło się głośno kilka miesięcy temu. Zupełnie nieznany, egzotyczny wirus stał się tematem numer 1 wiadomości na całym świecie. Czy to, co mówią w mediach to prawda? Czy stanowi on realne zagrożenie? Wirus Zika (ZIKV) został odkryty prawie 70 lat temu, lecz mimo to stosunkowo mało o nim wiadomo. Badacze dosłownie z dnia na dzień odkrywają kolejne fakty. Nikt nie chce szerzyć zbędnej paniki, ale w historii zdarzały się już przypadki, kiedy tropikalne wirusy zagrażały Europie, choćby niedawne widmo wirusa Ebola.
Olej kokosowy - zdrowie dla Europejczyka prosto z palmy

Olej kokosowy - zdrowie dla Europejczyka prosto z palmy

Kiedy pierwszy raz odwiedziłam jeden z krajów tropikalnych, usłyszałam o wspaniałych właściwościach oleju kokosowego. Kupiłam go w pięknej butelce z myślą o tym jak będę wcierała ten prawie bezbarwny płyn w swoje ciało i włosy. Jakież było wielkie moje zdziwienie, gdy po wyjęciu go z walizki okazało się, że zmienił się w twardy kawał białego tłuszczu. Niby jak mam go teraz z stamtąd wyciągnąć?! Dzisiaj bardzo się z tego śmieje bo te kilka lat temu brakowało mi wiedzy, którą teraz posiadam i tym chętniej się z Wami podzielę.
Różeniec górski - sposobem na stres ?

Różeniec górski - sposobem na stres ?

Roślina od stuleci wykorzystywana przez mieszkańców regionów podbiegunowych – różeniec górski – coraz częściej gości w polskich ogrodach. Dlaczego tak się dzieje? Ta bylina nie tylko ozdabia ogród, ale i pomaga w wielu dolegliwościach. Różeniec świetnie sprawdza się jako antyoksydant, adaptogen, kardioprotektant, a także może być wykorzystywany w celu podnoszenia wytrzymałości organizmu na wysiłek fizyczny.
Artresan Efekt - innowacja na rynku stawów

Artresan Efekt - innowacja na rynku stawów

Cokolwiek robimy - stoimy, siedzimy czy jeździmy na rowerze - nasze stawy pracują. Jeśli są zdrowe - nie myślimy o tym. Zaczynamy na nie zwracać uwagę dopiero wtedy, gdy pojawia się ból, sztywność, czy trudność w wykonywaniu codziennych czynności np.: wchodzenie po schodach, wstanie z łóżka czy sprzątanie.
Zakażenie dróg moczowych - Poradnik

Zakażenie dróg moczowych - Poradnik

Każda z Nas pamięta, jak babcia powtarzała: 'Nie siadaj na betonie, bo dostaniesz wilka'. Wtedy traktowałyśmy to z przymrużeniem oka. Jednak z biegiem lat zrozumiałyśmy, że babcia jak zwykle miała rację! Zimno wprawdzie nie jest jedynym czynnikiem decydującym o infekcjach dróg moczowych, jednak to właśnie wychłodzenie organizmu jest najczęstszą przyczyną tej bardzo uciążliwej i wstydliwej dolegliwości. Jak chronić drogi moczowe przed infekcjami? Zaraz się dowiesz!

Pieprzem w zbędne kilogramy!

Pieprzem w zbędne kilogramy!

Sól i pieprz to dwie najpopularniejsze przyprawy świata, znane i stosowane w jego najdalszych zakątkach. O ile sól nie ma najlepszej prasy, tak czarny pieprz przeżywa aktualnie swój renesans. Ostatnie badania naukowe wykazały, że pieprz, a właściwie zawarta w nim piperyna korzystnie wpływa na redukcję nadprogramowych kilogramów. Może ona okazać się pomocna przy chorobach wynikających z nadwagi i otyłości. Nie można także nie wspomnieć o jej zdolności do poprawy koncentracji oraz wzmacniania układu odpornościowego.

MSM - Magiczna Siarki Moc!

MSM - Magiczna Siarki Moc!

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele suplementów diety – wśród nich ważne miejsce zajmują te z MSM. Zainteresowanie metylosulfonylometanem wynika z szerokiego spektrum działania tej substancji – przeciwbólowego, przeciwzapalnego czy przeciwreumatycznego. Ten naturalny organiczny związek siarki jest przede wszystkim skuteczny i bezpieczny.

Ostropest plamisty - moc drzemiąca w naturze

Ostropest plamisty - moc drzemiąca w naturze

Ostropest plamisty to znana od tysięcy lat roślina, która była na co dzień wykorzystywana przez nasze babcie. Wygląda jak wielki oset i choć widok nie zachęca do skorzystania z niego to wierzcie mi moc jego owoców jest wielka.

Depresja zimowa, czyli ciemność widzę, ciemność

Depresja zimowa, czyli ciemność widzę, ciemność

Położenie geograficzne Polski warunkuje liczbę słonecznych dni w roku. Wraz z nastaniem jesieni, kiedy dni stają się coraz krótsze, Twoje samopoczucie spada, tracisz energię i chęć do życia. Chociaż ciężko przyznać się przed samym sobą, może to być depresja. Depresja zimowa to dolegliwość sezonowa, jednak ignorowanie jej objawów może mieć poważne konsekwencje. Poświęć zatem kilka minut i sprawdź, czy ten problem dotyka również Ciebie i co możesz zrobić, żeby mu zapobiec.

Zatkane zatoki i co dalej?

Zatkane zatoki i co dalej?

Często mówi się o zapaleniu zatok i związanym z nim utrudnionym oddychaniem oraz bólach głowy. Warto regularnie oczyszczać nos i zatoki, a w przebiegu infekcji zatok korzystać z metod opartych na przepłukiwaniu zatok, ponieważ nieleczone zapalenie może powodować poważne powikłania zdrowotne.

pixel