Syropy na alergię

( ilość produktów: 10 )

Gdy pierwsze objawy alergii dają o sobie znać, warto spróbować zaradzić im już na początku. Zaliczają się do nich m.in. katar, uczucie zatkanego nosa, kichanie, swędzenie, pieczenie oczu czy łzawienie. Pacjenci zgłaszają także problemy z chrypką, przewlekłą suchością w ustach i obrzęki gardła. Wszystkie wymienione symptomy mogą wpływać negatywnie na jakość życia i utrudniać prawidłowe funkcjonowanie, dlatego warto sięgnąć po leki na alergię, które mogą im zaradzić. Wśród preparatów, na które warto zwrócić uwagę znajdują się m.in. syropy na alergię bez recepty.

Syropy na alergię - kiedy należy je stosować?

Po skuteczne syropy na alergię należy sięgnąć w momencie wystąpienia objawów alergicznych charakterystycznych dla alergii sezonowej oraz przewlekłej. Producenci oferują syrop na alergię dla dzieci i dorosłych, dlatego przy wyborze syropu dla najmłodszych sprawdźmy docelową grupę wiekową. Ze względu na swój charakter podania syrop na uczulenie jest wygodnym wariantem zwalczania uciążliwych dolegliwości. Dodatkowy walor smakowy ułatwia aplikacje dzieciom i osobom starszym.
 

Działanie syropów na alergię

A jak dokładnie działa syrop na alergie? Głównie zwalcza objawy dzięki swojej antyhistaminowej zawartości, dzięki czemu obkurcza naczynia krwionośne, niweluje obrzęki, ból, swędzenie i stany zapalne. Nie można zapominać, że skład syropu ma za zadanie także ułatwić oddychanie i złagodzić dolegliwości skórne np. pokrzywkę. Skutecznie hamuje nadmierną produkcję histaminy w organizmie, a co za tym idzie całościowe procesy alergiczne. Syrop przeciwalergiczny jest zatem świetnym rozwiązaniem dla całej rodziny, bez względu na wiek. Syropy na alergię w naszej aptece są dostosowane do każdej grupy wiekowej, a różne warianty smakowe pozwolą dokonać trafnego zakupu.
 

Jakie składniki mają najczęściej w składzie syropy na alergię?

Syropy na alergię zawierają m.in.:
 

  • wapń, który reguluje funkcjonowanie gospodarki wodno-elektrolitowej, zmniejsza stopień przepuszczalności naczyń krwionośnych i błon komórkowych, działa przeciwobrzękowo oraz przeciwwysiękowo;
  • cetyryzynę, która wykazuje działanie przeciwalergiczne.
     

W składzie niektórych syropów (szczególnie tych dla dzieci) występują także składniki sprawiające, że ich smak jest przyjemniejszy. Na i-Apteka.pl znajdziesz syropy o smaku bananowym, malinowym, truskawkowym i pomarańczowym.

    pixel