Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Preparaty na kleszcze i komary

( ilość produktów: 69 )

Potrzebujesz pilnie preparatu na kleszcze i komary? Dobrze trafiłeś! Nasza apteka internetowa oferuje najlepsze repelenty dostępne na polskim rynku – z przeznaczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pamiętamy o tym, że ochrona przed uciążliwymi atakami insektów musi być nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Właśnie dlatego w sprzedaży oferujemy produkty renomowanych producentów, którzy zapewniają o posiadaniu niezbędnych badań oraz atestów. Na stronie apteki, znajdziesz także środki łagodzące oraz zmniejszające objawy zaistniałych już ukąszeń, które będą stanowić niezbędnik Twojej domowej apteczki. Dowolność wyboru w produktach jest naprawdę imponująca, dzięki czemu każdy może dopasować środek do własnych potrzeb i oczekiwań.

Ukąszenia komarów i kleszczy mogą mieć przykre następstwa. Dlatego w sezonie letnim warto stosować skuteczne preparaty na komary i kleszcze, które pomagają się przed nimi ochronić. Produkty dostępne na stronie i-Apteka.pl umożliwiają spędzanie czasu w plenerze bez obaw o bolesne i swędzące ukąszenia. Stosując preparaty na komary i kleszcze, można też uniknąć poważnych konsekwencji, takich jak zachorowanie na boreliozę i odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Co odstrasza komary i kleszcze?

W ochronie przeciw komarom oraz kleszczom można stosować wiele różnych preparatów. Większość z nich działa na kilka rodzajów insektów, w tym kleszcze, komary i meszki. Dostępne w tej kategorii produkty to między innymi spraye, żele oraz mleczka. Niektóre z nich są przeznaczone dla dzieci, inne dla osób dorosłych. Natomiast po ukąszeniu warto stosować preparaty na komary i kleszcze, które łagodzą jego skutki. To przede wszystkim różnego rodzaju żele, płyny oraz maści przeznaczone do stosowania na skórę. Poza tym i-Apteka.pl oferuje przyrządy służące do bezpiecznego usuwania kleszczy oraz jadu owadów.

Preparaty na komary i kleszcze nie tylko przeciw ukąszeniom, ale także na łagodzenie ukąszeń

Spray na kleszcze jest wygodny w użyciu i cechuje się szybkim i efektywnym działaniem. Wybrany płyn wystarczy rozpylić na ubranie lub bezpośrednio na skórę z odległości ok.15-20 cm, a w razie potrzeby czynność powtarzać zgodnie z wytycznymi wskazanymi na opakowaniu. Preparaty na kleszcze w postaci sprayu, skutecznie odstraszają nieproszonych gości nawet do 5 godzin po użyciu! Podobnie działają preparaty na komary, które po aplikacji na odsłonięte partie ciała, zapewniają ochronę przed owadami przez wiele godzin. Alternatywą dla produktów w aerozolu są mleczka i żele oparte m.in. na naturalnych olejkach eterycznych. Aby uzyskać efekt odstraszający, środki na kleszcze i komary należy wetrzeć w ciało i powtarzać czynność co kilka godzin. Polecanym, bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem są również specjalne opaski na nadgarstek. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości regularnego stosowania sprayów czy żeli. Bransoletka zapewnia nieprzerwane zabezpieczenie przed kleszczami, komarami, meszkami i innymi insektami nawet do 350 godzin od pierwszego użycia.

Akcesoria do bezpiecznego usuwania kleszczy

Poza preparatami na kleszcze zapobiegającymi ukąszeniom oraz kojącymi ugryzienia oferujemy także profesjonalne produkty przeznaczone do usuwania pajęczaków. Przyrządy te umożliwiają szybkie, bezbolesne i bezpieczne pozbycie się kleszcza z każdej partii ciała. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej apteki.

Poradnik: Jak wyjąć kleszcza

Kiedy stosować preparaty na kleszcze?

Gdy po długiej i mroźniej zimie, zaczyna się robić ciepło, możemy zaobserwować, jak przyroda budzi się do życia – kwiaty rozkwitają, ptaki radośnie śpiewają, a dookoła drzewa okrywają się zielenią. Niestety przyjście wiosny i lata niesie za sobą też wiele niebezpieczeństw, a jednym z nich jest, aktywność kleszczy, które są odpowiedzialne za boreliozę czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Preparaty na kleszcze powinny nam zatem towarzyszyć nieprzerwanie od maja do października, ale warto uwzględnić fakt, że część pasożytów może się już uaktywnić od początku marca. Nawet jeśli nie planujemy wycieczek do lasu czy parku, warto stosować profilaktycznie preparaty na kleszcze. Dlaczego? Bo mogą przenosić się na zwierzętach, szczególnie psach czy kotach, które regularnie głaszczemy czy przytulamy. Pozornie niewinna zabawa z pupilem może okazać się dla nas zagrożeniem ze strony podstępnego kleszcza, dlatego to takie ważne, by zabezpieczyć się przed nim w każdej możliwej sytuacji.

Jaki skład mają preparaty na kleszcze?

Ale jakim składem mogą się pochwalić preparaty na kleszcze? Podstawowymi substancjami chemicznymi są Deet, ikarydyna oraz IR3535, które mają na celu blokowanie receptorów czuciowych pajęczaka, jednak są one niegroźne dla człowieka i skóry. Prócz tego preparaty na kleszcze mogą zostać ubogacone o naturalne substancje odstraszające m.in. wyciąg z lawendy czy bylicy. Wykorzystywany jest także czosnek niedźwiedzi, melisa lekarska, drzewo herbaciane, szałwia, czy rozmaryn, który uznawany jest za środek dekoncentrujący kleszcze. Oczywiście stężenie wszystkich aktywnych substancji może się różnić w zależności od formy preparatu oraz jego przeznaczenia dla grupy wiekowej.

Kiedy stosować preparaty na komary?

Okres lata może kojarzyć się nam także z wieczornymi spotkaniami przy ognisku lub grillu. Niestety miłe chwile może zaburzać obecność komarów, a właściwie komarzyc, które żywią się krwią. Patrząc schematycznie, preparaty na komary powinny być przez nas stosowane od czerwca do września, ale musimy uwzględnić stale zmieniający się i łagodniejszy klimat, który może przedłużyć żywotność i okres aktywności komarów. Komary lubią lekko wilgotne, ciepłe otoczenie, gdy słońce nie „pali” już swoim blaskiem i chyli się ku horyzontowi. Wybierając się zatem wieczorem na spacer (nawet po mieście, z dala od natury i przyrody), należy zastosować preparaty na komary, które zabezpieczą nas przed atakami owadów.

Jeśli wybierasz się na wakacje nad jezioro czy za granicę, gdzie klimat może być szczególnie korzystny dla komarów, koniecznie nie zapomnij użyć preparatu przeznaczonego na noc. Uchroni Cię to przed nocnym budzeniem na dźwięk „brzęczenia” owada, który zdezorientowany, nie będzie Cię postrzegał jako atrakcyjną przekąskę i najzwyczajniej zrezygnuje z polowania, szukając innej ofiary.

Co najczęściej zawierają popularne preparaty na komary?

By preparaty na komary były skuteczne, powinny zawierać określone substancje czynne: Deet, Ikarydyne, KBR 3023, IR3535, Saltadine. Są to substancje, które zaburzają czucie komarów oraz dezorientują owada. Nie są szkodliwe dla ludzi, a ich stężenie zawsze jest dostosowane do wieku grupy przeznaczenia. Prócz tego, popularne preparaty na komary mogą mieć swoje alternatywne, naturalne rodzaje środków lub zawierać skład chemiczno-naturalny. W składzie znajdziemy wówczas naturalne olejki eteryczne i wyciągi z roślin np. z eukaliptusa, trawy cytrynowej, lawendy, tymianku czy bazylii, które działają odstraszająco na owady i relaksacyjnie na człowieka. Pamiętajmy jednak, że naturalne środki mogą działać znacznie krócej od syntetycznych kuzynów, dlatego uważnie czytajmy ulotki preparatu z informacją o czasie jego działania.

Preparaty na kleszcze i komary w ciąży - czy można je stosować?

Mimo że preparaty na kleszcze i komary uchodzą za bezpieczne i niepodrażniające, kobiety w ciąży powinny unikać środków zawierających Deet. Oczywiście wiele producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i dostosowują stężenie popularnych środków chemicznych, by były szczególnie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Jeśli jednak mimo wszystko obawiasz się ich stosowania w tym szczególnym okresie, warto skorzystać z dostępnych preparatów zawierających wyłącznie naturalny skład, czyli wyciąg z olejków i roślin, które są równie skuteczne, ale mogą działać krócej. By zatem zapewnić sobie pełną ochronę w ciąży przed kleszczami i komarami, stosuj się do zaleceń producenta pod kątem częstotliwości stosowania konkretnego środka. Uwaga: Niektóre naturalne substancje czy zioła, też nie powinny być stosowane w czasie ciąży (np. szałwia). Mimo że są one aplikowane w minimalnych ilościach, uważnie prześledź skład preparatu. Najbezpieczniej zatem jest kupować preparaty oznaczone typowo etykietą “dla kobiet w ciąży”, by mieć pewność, że skład nie wpłynie na Ciebie podrażniająco.

pixel