Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Domowe testy diagnostyczne do wykrywania chorób

( ilość produktów: 61 )

Testy diagnostyczne domowego użytku, służące do samodzielnej profilaktyki i ewentualnego wykrywania we wczesnym stadium różnego rodzaju chorób - głównie na podstawie próbki moczu lub kropli krwi. Testy na alergię, wykrywające krew utajoną w kale, wykrywające białko w moczu i określające ewentualną infekcję dróg moczowych, testy na celiakię, oznaczające poziom cholesterolu, wykrywające helicobacter, badające poziom glukozy we krwi, test PSA oraz wykrywający infekcje intymne u kobiet. Wszystkie testy posiadają wysoką skuteczność, są proste w użyciu, czytelne i nieinwazyjne. Nie wymagają wizyty w laboratorium i udziału osób trzecich.

Domowe testy diagnostyczne są łatwe do przeprowadzenia i umożliwiają wczesne wykrywanie wielu chorób. Doskonale sprawdzają się w sytuacji utrudnionego dostępu do lekarza, gdy pacjent chce potwierdzić stan swojego zdrowia. Pozwalają na szybkie uzyskanie wyniku, co pozwala na natychmiastowe podjęcie dalszych kroków i leczenie. Test na wykrywanie chorób pozwala na samodzielną diagnostykę bez konieczności oczekiwania w kolejce do laboratorium. Nie może jednak zastąpić wizyty u specjalisty w sytuacji potwierdzenia pozytywnego wyniku lub pogarszającego się stanu zdrowia oraz samopoczucia.
 

Rozwój nowych technik diagnostycznych sprawił, że testy wykonywane pierwotnie wyłącznie w laboratoriach możliwe są do przeprowadzenia samodzielnie w domu. W ten sposób można wykonać między innymi testy na Helicobacter, test na krew utajoną w kale i test na nietolerancję glutenu. W tej samej kategorii dostępny jest też test na Covid, test na niedobór żelaza we krwi oraz test do badania wód płodowych, który umożliwia wykrycie przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u ciężarnej kobiety. Szerokie możliwości domowej diagnostyki stanowią duże udogodnienie dla pacjentów.
 

Jakie rodzaje testów diagnostycznych do wykrywania chorób są dostępne w naszej ofercie?

Mówi się, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. To prawda, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Część osób, słysząc o nich, szybko się zniechęca na myśl o długich kolejkach do lekarza. Na szczęście są pewne rozwiązania, które w niektórych sytuacjach pozwalają tego uniknąć, a jednocześnie zadbać o zdrowie - domowe testy diagnostyczne do wykrywania chorób.
 

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje domowych testów diagnostycznych stosowanych pomocniczo w diagnozowaniu:
 

  • Helicobacter pylori (w krwi, surowicy, osoczu),
  • nietolerancji glutenu (poprzez wykrycie w próbce krwi przeciwciał IgA przeciwko transglutaminazie tkankowej),
  • alergii (m.in. na sierść kota, roztocza),
  • COVID-19,
  • infekcji intymnej (domowe testy diagnostyczne, które pomagają ją wykryć, pozwalają oznaczyć pH pochwy w samodzielnie pobranym wymazie),
  • boreliozy,
  • niedoczynności tarczycy,
  • niedoboru witaminy D (po które warto sięgnąć szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy ilość promieniowania słonecznego niezbędnego do syntezy witaminy D jest mniejsza).
     

W zależności od rodzaju testu materiałem diagnostycznym jest krew, kał, mocz lub wymaz z pochwy.
 

Dlaczego warto mieć w apteczce domowe testy diagnostyczne?

Czy kupowanie domowych testów diagnostycznych ma jakiś sens? Jak najbardziej tak, ponieważ w prosty sposób pozwalają na ocenę stanu zdrowia i szybką reakcję w razie pojawienia się nieprawidłowości. To bardzo ważne, ponieważ część osób zwleka z wizytą u lekarza z obawy o długi czas oczekiwania, koszty czy stres związany z badaniami lekarskimi. Przez to zdarza się, że choroba zostaje wykryta późno, co może wiązać się z gorszymi rokowaniami.

pixel