Maści i żele na stłuczenia i obrzęki nóg i rąk

( ilość produktów: 159 )

Skuteczna maść na stłuczenia przydaje się przede wszystkim w przypadku urazów, siniaków czy krwiaków. To preparat, który warto mieć zawsze w apteczce niezależnie od tego, czy mamy małe dzieci, trenujemy czy też mamy skłonność do upadków. Przede wszystkim maść na stłuczenia, jaką oferujemy na i-apteka.pl, powinna zniwelować przykre konsekwencje stłuczenia, a tym samym pozwolić nam szybko wrócić do formy.

Suplementy diety, przyspieszające gojenie się urazów oraz wspomagające rekonwalescencje: kości, stawów, ścięgien po bolesnych obrzękach i stłuczeniach: Urazym, Reparil, Cignon, Ligamento. Kosmetyki i preparaty o właściwościach chłodzących lub rozgrzewających, działających przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, których receptura zawiera naturalne ekstrakty ziołowe i roślinne: kasztanowiec, arnika, żywokost, borowina, oraz substancje lecznicze: Aleve żel, Altacet, Diclac lipogel, Dip Rilif, Traumeel S i wiele, wiele innych. Swoje skuteczne działanie zawdzięczają oczywiście odpowiednim składnikom, które bardzo często mają naturalne pochodzenie.

Objawy stłuczeń

Same stłuczenia czy siniaki pojawiają się na skutek uderzenia lub upadku, gdy z uszkodzonych naczyń krwionośnych wypływa krew. Z czasem kolor miejsca urazu się zmienia, co jest związane z rozkładaniem się hemoglobiny. Mijają również dolegliwości bólowe. Ten proces zasklepiania się naczyń krwionośnych można oczywiście przyspieszyć. Świetnie sprawdza się na przykład żel na stłuczenia kości z arniką. Potwierdzone działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przyspieszające gojenie sprawia, że preparaty są wyjątkowo skuteczne i wzmacniają naczynia krwionośne. Najczęściej stosuje się tego typu preparaty miejscowo, delikatnie wmasowując kilka razy dzienne.

Co stosować na stłuczenia i siniaki?

Arnika leczy i przeciwdziała wylewom podskórnym i obrzękom, a także działa przeciwbólowo. Natomiast na stany zapalne skóry idealna będzie maść na stłuczenia z nagietkiem. Działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo także na inne problemy takie jak oparzenia czy trądzik. W szeregu różnych produktów powodzeniem cieszyć się będą również produkty przeciwbólowe. Tu składnikiem aktywnym może być na przykład benzydamina, naproksen, ibuprofen czy diklofenak. W wielu wariantach to także skuteczny lek na obrzęk nóg. Zmniejsza także stany zapalne oraz jest skuteczny przy urazach ścięgien, mięśni i stawów i innych tkanek miękkich.

Preparaty o działaniu chłodzącym, rozgrzewającym i bakteriobójczym

Na aptecznych półkach można znaleźć również maść na stłuczenia rozgrzewającą lub chłodzącą. W tym drugim wypadku daje niezwykle kojący efekt, który zawdzięcza wyciągowi z kasztanowca. To także skuteczna maść na obrzęk nóg. Preparaty z wyciągiem z kasztanowca zawierające escynę. Dzięki temu zapobiegają zakrzepom, a także uszczelniają naczynia. Procesy zapalne w obrębie urazu będą hamować natomiast maści na stłuczenia z heparyną. To rewelacyjne rozwiązanie w przypadku większych stłuczeń i krwiaków. Sprawdza się także w składzie bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy, substancje mineralne olej z nasion konopi siewnej lub kwas kanabidiolowy. Ten składnik dodatkowo działa bakteriobójczo. Poza wygodnymi i popularnymi maściami, które mają złagodzić objawy toczącego się stanu zapalnego w miejscu urazu, doskonale sprawdzają się spraye oraz kompresy chłodzące.

W każdym wypadku jednak trzeba działać szybko, by zminimalizować uszkodzenia tkanek. Wówczas siniak będzie mniejszy. Specjaliści zalecają więc, by chłodzić stłuczenie, a nie je rozgrzewać, choć i takie produkty cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W przypadku opuchlizny warto zastosować preparaty na bazie octanowinianu glinu. Przygotowany kompres powinien zostać pozostawiony w newralgicznym miejscu przez kilka godzin.

pixel