Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Maści na hemoroidy

( ilość produktów: 21 )

Piecze, krwawi, boli i przeszkadza w czynnościach fizjologicznych a także podczas snu - tak możemy w skrócie przedstawić codzienność której towarzyszą hemoroidy. W momencie, gdy tylko poczujesz, że coś jest nie tak, koniecznie sięgnij po maść na hemoroidy. Nie ma znaczenia czy pojawiły się “dosłownie przed chwilą”, czy “póki co nie są dokuczliwe” - będzie coraz gorzej, a problem sam nie zniknie. Właśnie z tego powodu warto zapobiegać pogłębianiu się uciążliwej dolegliwości i użyć maści na hemoroidy. Ale czym się kierować przy wyborze preparatu?

Jak działają maści na hemoroidy?

Skuteczna maść na hemoroidy pomoże Ci nie tylko złagodzić dyskomfort i ból, ale pozwoli dotrwać do konsultacji lekarskiej, która jest wskazana nawet przy lekkim przebiegu schorzenia. Być może przyczyną żylaków odbytu jest poważniejszy i bardziej złożony problem niż siedzący tryb życia czy nieodpowiednia dieta, a potwierdzić to może jedynie lekarz na podstawie odpowiednich badań. W aptece mamy dostępne różne maści na hemoroidy, dlatego warto zastanowić się czego przede wszystkim oczekujemy. Część nich skupia się na złagodzeniu bólu, a inne mają głównie za zadanie obkurczać powstałe żylaki. Warto przy tym zwrócić uwagę, że maść na hemoroidy bez recepty będzie mieć inny skład niż ta na receptę. Różnica będzie polegać na stężeniu substancji aktywnych, a w przypadku tych pierwszych większą część składu mogą stanowić substancje pochodzenia roślinnego.

Jak bezpiecznie aplikować maść na hemoroidy?

Nim zaaplikujesz środek, dokładnie umyj i osusz obszar dotknięty dolegliwością. Nanieś maść na krwawiące hemoroidy, starając się nie podrażnić tego miejsca. W przypadku trudniej dostępnych żylaków, usytuowanych w dolnej części odbytu użyj odpowiedniej końcówki lub nasadki znajdującej się w zestawie z maścią. Pomocne będą też wskazówki producenta dołączone do preparatu. Pamiętaj, że nawet najlepsza maść na hemoroidy nie pomoże, jeśli będzie aplikowana w niewłaściwy sposób, dlatego nie pomijaj żadnego kroku i stosuj preparat regularnie zgodnie z ulotką lub zaleceniem lekarza.
 

Co powinny zawierać dobre maści na hemoroidy?

Maści na hemoroidy powinny zawierać składniki, które łagodzą dolegliwości takie jak świąd, obrzęk i pieczenie. Ponadto skład powinien być dobrany tak, aby na powierzchni odbytu została utworzona powłoka stabilizująco-ochronna. Jej zadaniem jest wspieranie procesu regeneracji, ograniczenie stanu zapalnego i zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji.
 

Jakie składniki zapewniają takie działanie? Ważne miejsce w składzie dobrych maści na hemoroidy zajmują m.in. witamina E, propolis, wazelina biała, kwas hialuronowy, polisiarczan mukopolisacharydowy, ekstrakt z aloesu czy kompleks srebra TIAB.
 

Czy można stosować maści na hemoroidy w ciąży?

W pierwszej kolejności zaleca się, aby kobieta ciężarna wprowadziła zmiany w diecie i higienie okolicy odbytu. Jeśli to nie pomoże, powinna skonsultować się z lekarzem, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Ważne jest również, żeby przed zastosowaniem maści zapoznała się z informacjami zamieszczonymi w ulotce dołączonej do produktu.

    pixel