Preparaty na łupież i łuszczycę

( ilość produktów: 139 )

W ofercie, znajdują się specjalistyczne preparaty i kosmetyki do pielęgnacji skóry dotkniętej łupieżem, zmianami łuszczycowymi i łojotokiem. Każdy z wymienionych problemów, wymaga odrębnego podejścia i doboru preparatów najbardziej odpowiadających rodzajowi skóry i schorzeniu. W naszej aptece, znaleźć można szeroką gamę specyfików, które cieszą się dużym uznaniem i skutecznością potwierdzoną przez naszych pacjentów: szampony, emulsje, mydła, kremy, żele renomowanych marek, których formuła nie wywołuje dodatkowych podrażnień i trafia w sedno problemu. 

Łupież i łuszczyca to nie tylko nieestetyczne zmiany, ale także problemy zdrowotne, z którymi boryka się wiele osób. Obie dolegliwości polegają na łuszczeniu się naskórka głowy oraz innych części ciała. Przy dużym nasileniu mogą stać się bardzo uciążliwe. U dotkniętej zmianami osoby mogą wywoływać również zawstydzenie i dyskomfort psychiczny.

Co stosować na łuszczycę i łupież? 

Łupież objawia się swędzeniem i złuszczaniem naskórka głowy w postaci niedużych, białych płatków. Często towarzyszy mu łojotok. Dolegliwość bywa bardzo kłopotliwa. W jej zwalczaniu pomaga preparat na łupież w postaci szamponu, żelu, mydła lub emulsji.
Łuszczyca jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry, która okresowo może zaostrzać się lub ulegać remisji. Jej przyczyny nie zostały dokładnie poznane, choć wiadomo, że ma podłoże genetyczne, a na jej wystąpienie mogą mieć wpływ liczne czynniki środowiskowe (np. alkohol, ciąża, stres, niektóre leki itd.). Choć nie można mówić o całkowitym wyleczeniu choroby, istnieją preparaty, które pomagają w zwalczaniu jej objawów i skutecznej remisji. Wśród nich należy wymienić dostępny w i-aptece krem, emulsję i szampon na łuszczycę.

pixel