Leki na hemoroidy bez recepty

( ilość produktów: 72 )

Hemoroidy to jedno ze schorzeń, które jest zazwyczaj uwarunkowane czynnikami genetycznymi oraz nieprawidłową dietą i siedzącym lub wyłącznie stojącym trybem pracy. Hemoroidy, czyli żylaki odbytu stanowią współcześnie coraz częściej spotykaną chorobę. Ich występowanie wiąże się z przykrymi i uciążliwymi dolegliwościami, które utrudniają choremu codzienne funkcjonowanie. Skuteczny lek na hemoroidy może pomóc w złagodzeniu objawów.

Objawy hemoroidów

Osoby, które cierpią z powodu żylaków odbytu, mogą uskarżać się na swędzenie odbytu, uczucie wilgotności i ból w czasie defekacji. Problemem może być również krwawienie, a także dyskomfort i poczucie niepełnego wypróżnienia. W celu pozbycia się dolegliwości warto sięgnąć po lek na hemoroidy. Ważna jest też zdrowa dieta i odpowiednia dawka ruchu.

 

Leki na hemoroidy - skuteczne w walce z bólem

W zwalczaniu objawów choroby pomocne będą czopki na hemoroidy i tabletki na żylaki odbytu. Wspomagająco warto stosować również leki uszczelniające naczynia krwionośne. Obrzęk, świąd i pieczenie doskonale złagodzi też maść na hemoroidy. Osobom z żylakami odbytu poleca się stosowanie żelu do higieny intymnej Procto-glyvenol, który wykazuje wielokierunkowe działanie łagodzące objawy, jakie towarzyszą hemoroidom.
 

Najczęstsze przyczyny hemoroidów

Nieprzyjemna, wstydliwa i boląca dolegliwość nie pojawia się z dnia na dzień. Co należy do najczęstszych przyczyn powstawania hemoroidów?
 

  • Mało aktywny tryb życia,
  • długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej,
  • nieprawidłowa dieta, bardzo uboga w błonnik i słabo nawodniony organizm, co z kolei doprowadza do zaparć, w wyniku których mogą pojawić się hemoroidy,
  • mimo że ciąża bezpośrednio nie jest czynnikiem wywołującym hemoroidy, to rozwijający się płód może doprowadzić do uciskania układu żylnego, i złego przepływu krwi matki, co przyczyni się do powstawania żylaków odbytu,
  • poród – pod wpływem silnego wysiłku i parcia, może dojść do choroby hemoroidalnej.
     

Warto przy tym pamiętać, że hemoroidy nie miną samoistnie, dlatego ważne jest, by w codzienny schemat dnia wdrożyć leki na hemoroidy, dzięki którym możemy się ich pozbyć.
 

Jak działają leki na hemoroidy?

Leki na hemoroidy bez recepty działają o charakterze przeciwbólowy, przeciwzapalnym i znieczulającym. Maści czy inne preparaty do stosowania miejscowego mają za zadanie obkurczyć żylaki i ułatwić przepływ limfatyczny. Prócz tego łagodzą swędzenie, przyspieszają gojenie i wspomagają regenerację błony śluzowej odbytu. Leki bazujące na wyciągach roślinnych często też hamują obrzęki i uszczelniają naczynia krwionośne. Leki na hemoroidy dostępna na receptę, bazują na podobnych składnikach i substancjach co ich bliźniacze odpowiedniki bez recepty, ale posiadają o wiele większe stężenie substancji aktywnych i często mają formę doustną.

pixel