Witamina K w tabletkach i kapsułkach - suplementy diety z witaminą K

( ilość produktów: 70 )

Witamina K, jest witaminą ważną w procesie krzepnięcia krwi, ma znaczenie dla zdrowia układu kostnego oraz stosowana jest w profilaktyce skazy krwotocznej u noworodków. W ofercie i-Apteki.pl, znajdziemy suplementy diety z Witaminą K stworzone z myślą o niemowlętach - postać kapsułek twist-off oraz kropli, a także preparaty dla osób dorosłych: Swanson Witamina K2, Polomag K, Kinon.

Działanie i właściwości witaminy K

Witamina K pełni w organizmie człowieka bardzo ważną rolę, oddziałując na wiele narządów i układów oraz warunkując ich prawidłowe funkcjonowanie. Przede wszystkim wspiera prace układu kostnego poprzez wzmacnianie kości i wpływ na ich mineralizację. U osób starszych zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy oraz przyspiesza regenerację kości po urazach. Stanowi też bardzo ważny czynnik odpowiedzialny na prawidłową krzepliwość krwi. Chroni układ sercowo-naczyniowy przed różnymi chorobami, w tym przed miażdżycą i zawałem serca. Co więcej, wzmacnia też działanie i poprawia przyswajalność witaminy D, dlatego witamina K2 często występuje jako kompleks z witaminą D3.

Suplementacja witaminy K

Witamina K2 jest szczególnie ważna w przypadku noworodków, u których często występują niedobory. To natomiast wynika ze słabej przenikalności tej witaminy przez łożysko matki. Na późniejszym etapie życia wystarczające powinny być ilości witaminy przyjmowane wraz z pożywieniem. Jeśli jednak wystąpią niedobory, konieczna będzie suplementacja. Zapewni ją witamina K w tabletkach, której dawka powinna zostać dostosowana do niedoboru występującego u pacjenta. Dlatego ważne jest wykonanie odpowiednich badań i konsultacja lekarska, podczas której dobrany zostanie właściwy suplement.

Czym grożą niedobory witaminy K?

Niedobory witaminy K mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i samopoczucia pacjenta. Wśród nich wymienia się między innymi zmniejszenie gęstości kości oraz większą podatność na urazy. Takie objawy bywają często mylone z innymi schorzeniami. Dlatego diagnoza na podstawie samych objawów nie zawsze jest możliwa. W przypadku podejrzenia niedoboru warto jak najszybciej wykonać badanie diagnostyczne, które potwierdzi faktyczny stan pacjenta. W i-aptece oferujemy preparaty, które pomagają w uzupełnianiu powstałych niedoborów. Wśród nich dostępne są zarówno leki wydawane na receptę, jak i witamina K bez recepty.

pixel