Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nici dentystyczne - woskowane, pęczniejące, miętowe, z chlorheksydyną, z fluorem

( ilość produktów: 13 )

Nici i taśmy dentystyczne należą do grupy produktów polecanych do stosowania jako uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Dzięki nim możliwe staje się dokładne czyszczenie wąskich i trudnodostępnych szczelin międzyzębowych z resztek zalegającego jedzenia, stanowiącego pożywkę dla bakterii groźnych dla zdrowia naszych dziąseł i zębów.

Nić dentystyczna - jak używać?

Codzienne szczotkowanie zębów to często za mało dla utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dlatego wielu stomatologów stara się przypominać swoim pacjentom, jak istotne są dla naszego zdrowia nici dentystyczne. Ważny jest jednak nie tyle sam fakt czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nitki do zębów, ile stosowanie podczas używania nici dentystycznej odpowiedniej techniki.

Na początek należy urwać odpowiednio długi ok. 45 cm kawałek nitki dentystycznej i nawinąć jej końce na palce i naprężyć nić. Po naprężeniu nici wsuwamy ją w przestrzeń między zębami, uważając, by nie przerwać nici i nie skaleczyć dziąsła. Tworząc z nici literę C, należy przesuwać ją dookoła zęba, a następnie przesunąć nitkę od dziąsła do górnej części zęba. Kolejne zęby czyścimy czystym, nieużywanym wcześniej kawałkiem nitki.

    pixel