Maści na zrogowacenia skóry, kremy, emulsje, peelingi

( ilość produktów: 82 )

Rogowacenie skóry to uciążliwa i coraz częściej spotykana w naszym społeczeństwie dolegliwość. Może mieć charakter nabyty albo wrodzony. Sprawia, że skóra staje się szorstka i przesuszona, co może prowadzić do jej pękania. Środkiem, który pomaga ją złagodzić, jest maść na rogowacenie.

Zrogowacenia skóry - jak leczyć?

Z problemem rogowacenia skóry można skutecznie walczyć, stosując odpowiednie środki. W naszej aptece prezentujemy skuteczne preparaty na zrogowacenie skóry, które pomagają w leczeniu tej dolegliwości. Wśród nich dostępne są między innymi kremy, emulsje oraz żele przeznaczone do wspomagania w leczeniu wielu chorób dermatologicznych. Mogą być stosowane między innymi w atopowym zapaleniu skóry oraz łuszczycy. W asortymencie są również dostępne preparaty na przebarwienia skórne oraz oliwki do kąpieli leczniczych. Zaletą tych preparatów jest wartościowy skład. W ich formule znajdziemy cechujący się korzystnym dla skóry działaniem mocznik oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.
 

Co powinny mieć w składzie dobre preparaty na rogowacenie skóry?

Złuszczanie się naskórka to naturalny proces. Gdy dochodzi do jego zaburzenia, martwe komórki gromadzą się w warstwie rogowej naskórka, przez co skóra jest przesuszona i szorstka. W takiej sytuacji pomóc mogą preparaty na rogowacenie skóry. W ich składzie warto szukać składników, takich jak:
 

  • olejki roślinne o silnych właściwościach nawilżających (cennym składnikiem jest np. olej jojoba),
  • kompleks miedziowo-cynkowy (o działaniu antybakteryjnym),
  • mocznik (wykazuje silne właściwości nawilżające),
  • wyciąg z aloesu (odżywia i nawilża skórę, a ponadto ma działanie kojące).
     

Dobrze, jeśli preparaty na rogowacenie skóry zawierają składniki naturalne. Dzięki temu są skuteczne, a jednocześnie mają delikatne działanie i nie podrażniają skóry.
 

Jak działają maści na rogowacenie skóry?

Działanie maści na rogowacenie skóry, zależy od składu. Jej podstawowym zadaniem jest rozmiękczanie zrogowacenia, co ułatwia usuwanie martwego naskórka.
 

Oprócz tego maści zawierają składniki, które silnie nawilżają wysuszoną skórę, wspierają proces regeneracji, działają kojąco i antybakteryjnie.

pixel