Płyny antybakteryjne i do dezynfekcji rąk, środki bakteriobójcze

( ilość produktów: 46 )

Na dłoniach gromadzi się wiele zanieczyszczeń, drobnoustrojów i wirusów, dlatego prawidłowa higiena rąk jest niezwykle ważna, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Podstawą jest częste i bardzo dokładne mycie obu dłoni mydłem pod bieżącą wodą. Najlepiej używać mydła w płynie z dozownikiem. Po jego zastosowaniu, ręce można dodatkowo zdezynfekować, stosując specjalny płyn antybakteryjny na bazie alkoholu.

Dezynfekcja rąk - jak zdezynfekować dłonie?

Płyn dezynfekujący jest bardzo przydatny w sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. Aby dezynfekcja dłoni była skuteczna, należy ją przeprowadzić starannie i według określonych wytycznych. Przede wszystkim należy użyć odpowiedniej ilości żelu albo płynu -przynajmniej 3 ml. Środek do dezynfekcji trzeba dokładnie wcierać w skórę przez minimum 30 sekund, stosując ruchy takie, jak przy myciu rąk. Konieczne jest wyczyszczenie przestrzeni między palcami, wewnętrznej i zewnętrznej części dłoni. Co istotne, przez te 30 sekund dłonie powinny być mokre od żelu dezynfekującego. Jeżeli w tym czasie ręce wyschną, trzeba je ponownie nim zwilżyć.

 

Płyny antybakteryjne usuwające zanieczyszczenia

W i-Apteka.pl oferujemy szeroki wybór dobrej jakości płynów antybakteryjnych usuwających zanieczyszczenia. Środki te są szczególnie przydatne podczas podróży, w szkole, pracy, na spacerze oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie oczyszczenie dłoni bez stosowania wody i mydła. Płyn antybakteryjny pozwala utrzymać higienę dłoni na odpowiednim poziomie. Środki te nie są tak skuteczne, jak profesjonalne preparaty do dezynfekcji stosowane w placówkach zdrowotnych i szpitalach, zapewniają jednak zmniejszenie liczby wirusów i bakterii na powierzchni dłoni, minimalizując tym samym ryzyko zakażenia.

 

Wybierając środek odkażający, należy zdecydować się na żel albo płyn zawierający minimum 60-70% alkoholu etylowego (tj. popularnego spirytusu – Alcohol Denat.). Etanol w odpowiednim stężeniu skutecznie zabija wirusy osłonkowe, grzyby oraz bakterie.

 

Zaletą płynu antybakteryjnego jest także, poza wysoką skutecznością w zwalczaniu bakterii i wirusów, łatwość nakładania oraz brak konieczności zmywania wodą. Preparat wysycha w krótkim czasie. Ponadto w składzie większości preparatów znajdują się substancje zapobiegające wysuszaniu skóry pod wpływem alkoholu.

 

Środki do dezynfekcji na wirusy

Profesjonalne środki do dezynfekcji są przeznaczone do konkretnych miejsc i powierzchni, dlatego powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem. W zależności od preparatu są wykorzystywane do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych, ale również m.in. narzędzi stomatologicznych, medycznych czy fryzjerskich, blatów, stołów i innych powierzchni. Zawierają w składzie substancje czynne o udowodnionej skuteczności, takie jak m.in. kwas borowy, jodowany powidon, nadtlenek wodoru, mleczan etakrydyny czy nadmanganian potasu. Często posiadają one odpowiednie pozwolenia wydawane przez Urząd Rejestracji Wyrobów Medycznych, Produktów Biobójczych i Produktów Leczniczych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel