Betadine roztwór na skórę 1000ml

  • Roztwór na skórę Betadine 100mg/ml jest produktem leczniczym do stosowania w dezynfekcji skóry przed pobraniem krwi, iniekcją, transfuzję lub biopsją igłową. Stosowany jest również do dezynfekcji skóry i błon śluzowych przed operacją.
  • Betadine roztwór na skórę 1000ml
Producent: Egis
Kod produktu: 32630
Przechowywanie: temperatura pokojowa
91,26 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Betadine roztwór na skórę:

1ml roztworu zawiera 100mg powidonu jodowanego oraz substancje pomocnicze: glicerol, nonoxynol 9, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan bezwodny, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie Betadine roztwór na skórę:

Produkt leczniczy Betadine 100mg/ml w postaci roztworu na skórę wykazuje działanie na wiele chorobotwórczych drobnoustrojów – działa grzybobójczo, bakteriobójczo, selektywnie wirusobójczo oraz przeciwpierwotniakowo. Jest to produkt stosowany do dezynfekcji skóry oraz błon śluzowych, a takżeopatrywania ran oraz do leczenia grzybiczych i bakteryjnych infekcji.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Betadine roztwór na skórę wskazany do stosowania w dezynfekcji skóry przed wykonaniem: iniekcji, biopsji igłowej, pobrania krwi, transfuzji; w dezynfekcji skóry i błon śluzowych przed zabiegami chirurgicznymi; w aseptycznym opatrywaniu ran; w leczeniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych; w całkowitej i częściowej dezynfekcji pacjenta przed operacją.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po otwarciu zużyć w ciągu 3 miesięcy, przechowywać w temperaturze 5-15st. C. Unikać kontaktu z oczami. Stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji może odbywać się wyłącznie z zalecenia lekarza. Stosowanie leku u niemowląt do 6. miesiąca może się odbyć wyłącznie ze wskazania lekarza, stosowanie należy ograniczyć do bezwzględnego minimum, równocześnie trzeba monitorować czynność tarczycy. Nie można dopuścić do połknięcia preparatu przez dziecko.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik roztworu. Nie stosować w przypadku nadczynności tarczycy bądź innych jawnych chorób tarczycy, opryszczkowego zapalenia skóry (choroba Duhringa), niewydolności nerek. Nie stosować przed i po leczeniu nadczynności tarczycy jodem radioaktywnym oraz przed i po badaniu z użyciem jodu radioaktywnego.

Działania niepożądane:
Lek może wywołać wystąpienie działań niepożądanych. Rzadko – reakcje nadwrażliwości, kontaktowe zapalenie skóry (objawy: zaczerwienienie, niewielkie pęcherze i świąd), w przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Bardzo rzadko – reakcja anafilaktyczna (groźna reakcja alergiczna, powodująca między innymi trudności w oddychaniu, zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego), obrzęk naczynioruchowy (groźna reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła) – w przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem; nadczynność tarczycy (nadmierna aktywność tarczycy powodująca np. zwiększenie apetytu, zmniejszenie masy ciała, poty, szybsze bicie serca lub niepokój ruchowy). Częstość nieznana – niedoczynność tarczycy po dłuższym lub intensywniejszym stosowaniu leku, zaburzenia czynności nerek, chemiczne oparzenie skóry (może wystąpić w wyniku ,,zbierania się” leku pod pacjentem w czasie przygotowania pacjenta do operacji); zaburzenia elektrolitowe, kwasica metaboliczna, ostra niewydolność nerek, nieprawidłowa osmolarność krwi (może wystąpić po zastosowaniu dużych ilości leku).

Dawkowanie roztworu na skórę Betadine:

Lek należy stosować według wskazań na ulotce lub według zaleceń lekarza. W zależności od miejsca aplikacji roztwór stosuje się w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej (10% wodny roztwór – rozcieńczenie 1:10 lub 1% wodny roztwór – rozcieńczenie 1:100). Wodny roztwór należy przygotować bezpośrednio przed użyciem. Dezynfekcja przed m.in. iniekcją lub pobraniem krwi: nakładać na nieuszkodzonej skórze przez 1-2 minuty. Aseptyczne zaopatrywanie ran, dezynfekcja błon śluzowych i leczenie infekcji bakteryjnych i grzybiczych: stosować 10% roztwór wodny. Kąpiel pacjenta przed operacją: stosować 1% roztwór wodny, rozprowadzić lek po całym ciele, pozostawić na 2 minuty, po czym spłukać letnią wodą. W trakcie przygotowań do operacji należy unikać zbierania się preparatu pod pacjentem, zbyt długi kontakt skóry z lekiem może skutkować podrażnieniem lub ciężkimi reakcjami skórnymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Betadine roztwór na skórę 1000ml

2020-04-04

Środki do dezynfekcji rąk sojusznikiem w walce z koronawirusem!

Środki do dezynfekcji rąk sojusznikiem w walce z koronawirusem!
Pandemia koronawirusa paraliżuje życie ludzi na wszystkich kontynentach. Cały świat szuka skutecznego lekarstwa oraz szczepionki, na razie bezskutecznie. Póki co zostaje nam stosowanie się do zaleceń władz przede wszystkim w kwestii niewychodzenia z domu bez potrzeby oraz dokładnego mycia rąk i ich częstego odkażania. Jak skutecznie dezynfekować dłonie? Gdzie kupić preparaty do dezynfekcji skóry?
pixel