Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Tabletki na wzdęcia i leki na zgagę bez recepty

( ilość produktów: 196 )

Zgaga, wzdęcia, niestrawność to częste i dokuczliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, których nie wolno bagatelizować, a w razie powtarzających się epizodów, koniecznym jest zgłoszenie się na konsultację specjalistyczną. W ofercie naszej apteki, znajdą Państwo innowacyjne leki i suplementy diety różnej postaci, które niosą pomoc w łagodzeniu dolegliwości związane z nadkwaśnością żołądka, w przebiegu choroby wrzodowej, kolki jelitowej i innych zaburzeń - także związanych z nieprawidłowym trawieniem i nieprawidłową dietą.

Jedzenie tłustych i ciężkich potraw, stres oraz codzienny pośpiech mogą przyczyniać się do powstawania dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawy takie jak ból żołądka, zgaga, czy niestrawność są bardzo uciążliwe i utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Sięgając po sprawdzone leki na wzdęcia i niestrawność oraz inne tego typu dolegliwości, można je skutecznie likwidować i przywrócić dobre samopoczucie.

 

Co na zgagę?

Zgaga może być wynikiem zjedzenia zbyt obfitego posiłku. Często pojawia się u ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu, którzy zapominają o regularnych i zdrowych posiłkach, choć jej przyczyną może być też choroba, np. refluks przełykowo-żołądkowy. Leki na zgagę bez recepty mogą pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów.

 

Objawy zgagi i niestrawności

Dyspepsja, czyli niestrawność może objawiać się występowaniem nudności, wzdęć, zaparć albo biegunki i czkawki. Często towarzyszy im też odbijanie się oraz nieprzyjemny smak w ustach. Inne z objawów to występowanie dużych ilości gazów w przewodzie pokarmowym i wymioty. W poradzeniu sobie z problemem może pomóc lek na zgagę i niestrawność.

 

Jakie są przyczyny i objawy wzdęć?

Na samym początku warto nadmienić, że wzdęcia nie są niczym nienaturalnym. Mogą jednak być też symptomem poważniejszych schorzeń. Do przyczyn wzdęć zaliczamy:

  • picie napojów gazowanych,
  • zwiększone połykanie powietrza podczas intensywnej mowy, czy palenia papierosów,
  • zaburzenia trawienia,
  • nadmierna fermentacja pokarmów w jelitach,
  • wystąpienie gazów w następstwie przyjmowania leków lub przebytej operacji, zabiegu chirurgicznego, badania diagnostycznego,
  • choroby trzustki, wątroby lub zaburzenia pracy jelit,
  • niedrożność jelit,
  • gazy mogą wystąpić w efekcie „przejedzenia się”.

 

W przypadku, gdy czujemy ucisk w brzuchu i gromadzące się gazy, warto sięgnąć po lek na wzdęcia. Jaki?

 

Skuteczne leki na wzdęcia

Leki na wzdęcia na ogół dostępne są bez recepty i szybko przynoszą ulgę. Tabletki na wzdęcia, kapsułki, roztwory czy saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie – to wszystko oferują nam producenci w celu przyniesienia ulgi. Leki na wzdęcia różnią się składem, a także intensywnością działania, dlatego warto przed zakupem uwzględnić swoje potrzeby. Ziołowe preparaty mogą mieć formę herbatek i będą miały bardziej łagodzący charakter wspomagający pozbycie się gazów. Jeśli jednak chcemy szybkiej, skutecznej i konkretnej pomocy warto kupić lek zawierający dimetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe gazów i ułatwia ich usuwanie.

pixel