Jod - suplementy wspomagające pracę tarczycy

( ilość produktów: 8 )

Jednym z najbardziej znanych i dobrze przyswajalnych źródeł jodu dla naszego organizmu jest Kelp - wodorost zawierający wiele minerałów, mikroelementów, aminokwasów i witamin. Suplementy diety Kelp zawierające jod wspomagają pracę tarczycy, wzmacniają organizm i uodparniają na wiele chorób. Ponadto preparaty zawierające Jod wpływają na poprawę przemiany materii i chronią przed nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej w organizmie.

Jod w tabletkach - po co i kiedy go zażywać?

Jod jest jednym z podstawowych pierwiastków, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Szkodliwy może być zarówno jego nadmiar, jak i niedobór. Zbyt mała ilość jodu w organizmie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Skutkami niedoboru jest między innymi brak energii, zmęczenie, przybieranie na wadze, suchość skóry oraz towarzyszące uczucie chłodu. Zbyt mała ilość jodu u kobiet ciężarnych może przyczynić się do uszkodzenia płodu. Niedobory tego pierwiastka można uzupełniać, przyjmując jod w tabletkach.

Dla kogo suplementacja jodu?

Przyjmowanie jodu może być konieczne, gdy u pacjenta obserwuje się takie objawy jak łamliwość paznokci, wypadanie włosów, spadek energii oraz słabą odporność na stres. W przypadku niedoborów o suplementacji powinny pomyśleć również kobiety w ciąży. Zbyt niski poziom jodu może być przyczyną poronień, przedwczesnych porodów i wad rozwojowych płodu. W uzupełnianiu niedoborów pomaga dostępny w naszej aptece jod bez recepty pozyskiwany przede wszystkim z alg morskich.

    pixel