Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki i suplementy na układ pokarmowy

( ilość produktów: 790 )

Szeroki asortyment, suplementów diety, leków, preparatów probiotycznych - dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych, wśród których znajdują się preparaty antykolkowe, wspomagające apetyt, pomocne w przebiegu biegunki i zatruć pokarmowych oraz mdłości i choroby lokomocyjnej. Środki przeczyszczające i regulujące pracę jelit, wspierające prawidłową pracę wątroby, trzustki, żołądka oraz stanowiące pierwszą deskę ratunku w przypadku wystąpienia dokuczliwej zgagi, wzdęć, uczucia ciężkości i bólu w obrębie jamy brzusznej.

Kiedy sięgać po suplementy diety na układ pokarmowy?

Jedną z sytuacji, gdy można rozważyć przyjmowanie suplementów diety na układ pokarmowy, jest brak możliwości dostarczenia wszystkich niezbędnych składników wraz z pożywieniem. Są też składniki, które ciężko przyjmować w innej postaci. Mowa tu m.in. o wyciągach z roślin i ziół.
 

Po suplementy diety warto sięgać również wtedy, gdy zmagasz się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Męczą Cię wzdęcia lub uczucie pełności w żołądku? To może być oznaka problemów z trawieniem, dlatego możesz poszukać preparatu usprawniającego ten proces.
 

Na i-Apteka.pl dostępne są również suplementy diety na układ pokarmowy z probiotykami, taki jak chociażby polecany niemowlętom i dzieciom Dicoflor krople. Można zażywać je np. przy antybiotykoterapii, choć podawanie probiotyków może okazać się też dobrym rozwiązaniem m.in. w przypadku zaparć, biegunek.
 

Co zawierają suplementy diety na układ pokarmowy?

Wśród składników, które występują w suplementach diety na układ pokarmowy, można wymienić m.in. te, które pobudzają wydzielanie żółci i enzymów trawiennych, a tym samym usprawniają proces trawienia. Zalicza się do nich np. liść mięty pieprzowej.
 

Są też i takie, które zawierają wyciągi z roślin o korzystnym wpływie na wątrobę. Przykładem jest ten pozyskiwany z karczocha (łac. Cynara scolymus), który nie tylko wspiera pracę wątroby, ale i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.
 

Do innych popularnych składników suplementów diety na układ pokarmowy zaliczają się witaminy z grupy B, wyciąg z ostropestu plamistego, wyciąg suchy z kory kruszyny, L-ornityna, szczep bakteryjny Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).
 

W jakich dolegliwościach suplementy diety na układ pokarmowy mogą być pomocne?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki skład ma dany suplement diety. W związku z tym, że wybór produktów jest bardzo duży, z łatwością znajdziesz te, które pomogą w przypadku biegunek, jak i te, które usprawnią pracę jelit i zapobiegną zaparciom. W sprzedaży dostępne są również suplementy, które pobudzają apetyt oraz takie, które wykazują działanie rozkurczające i pomagają w dolegliwościach bólowych.

pixel