Czopki na hemoroidy

( ilość produktów: 15 )

Wbrew pozorom hemoroidy to nie tylko dolegliwość dotykająca kobiety w ciąży i osoby starsze. Siedzący tryb życia, skłonności genetyczne i stres mogą przyczynić się do powstawania hemoroidów inaczej nazywanych żylakami odbytu. To małe, niezwykle ukrwione guzki, które mogą przysporzyć bólu, swędzenia i także dyskomfortu. Nieleczone potrafią przerodzić się w znacznie poważniejsze dolegliwości, dlatego nigdy nie należy ignorować problemu. Ze względu na wstydliwą naturę problemu, możemy opierać się przed konsultacją lekarską, która powinna być priorytetem. Jednak nim udamy się do lekarza, możemy postarać się zadziałać „na własną rękę” i spróbować zniwelować lub złagodzić problem środkami dostępnymi w aptece. Prócz ziół, kapsułek i tabletek, w naszej ofercie znajdziecie Państwo czopki na hemoroidy bez recepty. Ale czym kierować się w aptecznym wyborze i jak dokładnie stosować czopki na hemoroidy?

Jak działają czopki na hemoroidy?

Skuteczne czopki na hemoroidy przede wszystkim łagodzą ból i leczą błonę śluzową w kanale odbytu. Mają działanie przeciwzapalne, a aktywne substancje zawarte w czopku, po rozpuszczeniu oddziałują bezpośrednio na miejsce ran i zapalenia. Dobre czopki na hemoroidy przynoszą niemal natychmiastową ulgę pod względem bólu i swędzenia, jednak na efekt regenerujący trzeba poczekać nieco dłużej - wszystko zależy od stopnia zaawansowania dolegliwości.
 

W jaki sposób używać czopków na hemoroidy?

Ponieważ czopki na hemoroidy aplikuje się bezpośrednio do odbytu ważne jest zachowanie higieny zarówno przed jak i po aplikacji. Nim przystąpisz do wprowadzenia czopka do kanału odbytu umyj porządnie ręce, by dodatkowo nie zainfekować otwartych ran bakteriami. Czopki na hemoroidy należy wprowadzać delikatnie, bez gwałtownych ruchów czy wpychania na siłę. Zaleca się także, by po odpowiednim zastosowaniu nie wykonywać wzmożonych aktywności fizycznych, by czopek prawidłowo mógł się rozpuścić, a jego aktywne substancje przystąpić do działania leczniczego.

    pixel