Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

( ilość produktów: 77 )

Zachowanie młodzieńczego wyglądu to marzenie, które towarzyszy człowiekowi od setek lat. Niestety wraz z upływem czasu skóra traci jędrność i elastyczność, a jej powierzchnię zaczynają pokrywać zmarszczki. Na ich ilość oraz głębokość wpływają rozmaite czynniki. Wśród nich należy wymienić sposób pielęgnacji cery oraz styl życia (dieta, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, stres, częste opalanie). W opóźnieniu procesów starzenia mogą pomóc kremy przeciwzmarszczkowe (w tym m.in. kosmetyki Sylveco).

Jak powstają zmarszczki i co na nie stosować?

Przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata ważnych dla zachowania jędrności skóry komponentów, w tym przede wszystkim kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Istotnym czynnikiem jest również naruszenie naturalnej bariery ochronnej skóry, co zwykle prowadzi do jej wysuszenia. Dostosowany do rodzaju cery krem na zmarszczki może opóźnić te procesy i pozwolić na dłużej zachować młody wygląd. Jeśli zmiany na skórze już się pojawią, można stosować preparat do wygładzania zmarszczek.
 

Jakich składników szukać w dobrych kremach na zmarszczki?

Szybsze starzenie się skóry może być spowodowane działaniem wolnych rodników. W związku z tym dobre kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać antyoksydanty, które je neutralizują (np. witaminy A, C, E).
 

Innym składnikiem, którego warto szukać w dobrych kremach na zmarszczki, jest kwas hialuronowy (zawierają go np. kosmetyki Iwostin). Jego działanie nie ogranicza się do tego, że zmniejsza widoczność oznak starzenia się skóry. Oprócz tego zapobiega utracie wody z naskórka i wzmacnia barierę ochronną skóry.
 

Producenci stawiają również na innowacyjne rozwiązania. Przykładem są kremy na zmarszczki z linii BIOLIQ PRO zawierające trójwymiarową matrycę z dodatkiem wyciągu z alg, która daje efekt podobny do mikroliftingu.
 

Kiedy warto zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Profilaktykę przeciwstarzeniową warto zacząć jeszcze zanim zauważysz pierwsze zmarszczki. Już po 25. roku życia synteza kolagenu i kwasu hialuronowego wewnątrz organizmu staje się mniej efektywna. To dobry moment, żeby pomyśleć nad włączeniem kosmetyków o właściwościach przeciwstarzeniowych do codziennej pielęgnacji.
 

W jaki sposób stosować kremy przeciwzmarszczkowe, aby były skuteczne?

Aby kremy przeciwzmarszczkowe mogły wykazać swoją pełną efektywność, kluczowe jest ich właściwe aplikowanie. Zaczynamy od oczyszczenia skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub pozostałości makijażu. Na tak przygotowaną skórę nanosimy niewielką ilość kremu, delikatnie rozprowadzając go palcami w kierunku od środka twarzy ku zewnątrz, a także delikatnie na szyi i dekolcie. Dzięki temu składniki aktywne mogą lepiej przeniknąć w głąb skóry, zapewniając optymalne działanie. Kremy na zmarszczki zaprojektowane są z myślą o wsparciu skóry zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

pixel