Kleje i kremy do protez zębowych

( ilość produktów: 25 )

Produkty niezbędne dla osób noszących protezy zębowe, wśród których znajdują się pasty, proszki, tabletki oczyszczające - także do aparatów ortodontycznych oraz kleje, kremy, podściółki mocujące szczękowe i żuchwowe.

Środki do czyszczenia protez

Komfort noszenia protez zębowych zależy między innymi od tego, w jaki sposób użytkownicy o nie zadbają. Ważne jest zarówno to, czy protezy będą utrzymywane w czystości, jak i to, jak będą mocowane. Niezwykle istotna jest właściwa higiena protezy, od której zależy zdrowie użytkownika. Dostępny w i-aptece żel do protez ma działanie antyseptyczne i zapobiega zapaleniu dziąseł. Ogranicza też rozwój płytki nazębnej. W asortymencie apteki dostępne są też inne czyszczące preparaty do protez zębowych, na przykład tabletki.

Jak wygląda mocowanie protez zębowych?

Wykorzystując klej do protez, można poprawić komfort ich noszenia. Prawidłowe dopasowanie protezy i utrzymanie jej w odpowiednim miejscu sprawia, że można mówić o wygodzie zarówno podczas jedzenia, jak i w czasie mówienia. Mocowanie protezy rozpoczyna się od nałożenia na nią kleju, a następnie jej dociśnięcia do dziąsła. Zamiast kleju można stosować również krem mocujący do protez. Przymocowanie protezy ogranicza nie tylko jej przesuwanie się, ale również przedostawanie się resztek jedzenia pomiędzy protezę a dziąsła.

    pixel